Reklama

Reklama

Płyn nie tylko do płukania

​Pierścionek "zrobił się trochę za mały" i utknął na palcu? Aby zwiększyć poślizg, nalej odrobinę płynu do płukania tkanin na palec i bez trudu zsuń ozdobę. Sprawdź, do czego jeszcze możesz wykorzystać płyn do płukania.

- Zapobiegnij przyleganiu kurzu. Wyczyść szklane i plastikowe powierzchnie (np. blat stołu, drzwi kabiny prysznicowej) roztworem płynu do płukania tkanin (1 część płynu na 4 części wody). Wlej do pustej butelki. Zmocz szmatkę niewielką ilością roztworu, wyczyść nią powierzchnię, a następnie wytrzyj do sucha.

- Zadbaj o pędzle. Po malowaniu umyj pędzle pod bieżącą wodą. Następnie nalej do małego słoika wody, dodaj kilka kropli płynu do płukania tkanin i mocz pędzle w roztworze przez około pół godziny. Wyjmij i wytrzyj do sucha miękką szmatką. Taka "kąpiel" w płynie zapobiegnie twardnieniu i sklejaniu się włosia.

Reklama

- Usuń przypalone resztki jedzenia. Jeśli nie możesz doczyścić garnka, nalej do niego ciepłej wody, dodaj odrobinę płynu do płukania tkanin i odstaw na godzinę. Resztki dadzą się łatwo usunąć.

- Pozbądź się kamienia. Osad z twardej wody pozostawia trudne do usunięcia plamy np. na drzwiach kabiny prysznicowej. Aby przyspieszyć czyszczenie, spryskaj brudną powierzchnię płynem do płukania tkanin. Zostaw na 10 minut. Spłucz.

- Zedrzyj starą tapetę. Do litra wody dolej szklankę płynu do płukania i, używając gąbki, namocz nim tapetę. Po 20 minutach powinnaś bez trudu zedrzeć ją ze ściany (wodoodporną tapetę najpierw potrzyj druciakiem, a potem zmocz roztworem).

Zobacz także:

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama