Reklama

Reklama

Pocałunek na mrozie

Chroń usta przed zimnem, nie tylko ze względu na urodę. Gdy są w dobrej kondycji, łatwiej obronią się przed atakiem opryszczki i drożdżaków.

Najbardziej szkodzi im oblizywanie - powoduje ich wysuszanie. Z kolei odrywanie kawałków spierzchniętej skóry ust lub zgryzanie nałożonej pomadki prowadzi do pękania warg.

Pielęgnacja doskonała

Aby cienka skóra nie ucierpiała na chłodzie, zawsze przed wyjściem na dwór posmaruj usta pomadką ochronną. Powinna łatwo się rozprowadzać, a kolor i smak może być dowolny (o składzie dobrej pomadki czytaj poniżej). Po każdym myciu zębów nałóż na usta warstwę balsamu lub kremu nawilżającego.
Raz w tygodniu zrób wargom peeling. Możesz wykorzystać szczoteczkę z miękkim włosiem, którą będziesz zanurzać np. w cukrze. Popękane usta znakomicie regeneruje miodowa maseczka. Nałóż na wargi grubą warstwę miodu i potrzymaj ją ok. 15 minut. Nie oblizuj!

Ochrona od wewnątrz

Pamiętaj o diecie. Picie dużej ilości wody (ok. 2,5 litra) zapewni odpowiednie nawilżenie ust, a unikanie słonych i ostrych potraw nie dopuści do podrażnień naskórka. Natomiast spożywanie warzyw, owoców oraz ryb (diety bogatej w wit. B oraz żelazo) dobrze natłuści i ochroni cienką skórę.
JOG

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: usta | pomadka ochronna | pomadka do ust

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy