Reklama

Pod kreską

Dzięki niej możesz optycznie powiększyć oczy, nadać im bardziej zmysłowy kształt, ale też niestety przeistoczyć się w... postać z komiksu. Sprawdź, która gwiazda rozszyfrowała kod kreskowy.

Superlinia

Wzorcowy przykład, jak równoważyć kontrast między jasnymi włosami a ciemnym odcieniem brwi. Eye-liner podkreśla oczy, dodając twarzy wyrazistości. Prezenterka Agnieszka Cegielska (34) idealnie wybrała też szerokość kreski, która współgra z kształtem łuków brwiowych.

Tendencja spadkowa

Gdyby Anna Czartoryska-Niemczycka (29) wyprowadziła końcówkę kreski pod większym kątem, jej oczy wyglądałyby na większe, a spojrzenie zyskałoby świeżość. Dobrze, że pozostałe elementy makijażu nie konkurują z eye-linerem. Plus za modne w tym sezonie naturalnie wystylizowane brwi i rezygnację z tuszowania dolnych rzęs.

Reklama

Nadmiar szkodzi

Perfekcyjne obrysowanie ust w połączeniu z kreską eye-linera sprawia, że zarówno usta jak i oczy tracą naturalny kształt. Kolor szminki wydaje się przez to jeszcze bardziej agresywny. Sytuację ratuje to, że Katarzyna Zielińska (34) zrezygnowała z różu na policzkach i podkreśliła je bronzerem

Porażka na całej linii

Dążenie do perfekcji nie zawsze popłaca. Nelly Furtado (34) aż za bardzo zadbała o wszystkie detale makijażu - zwłaszcza o symetrię i "podkręcenie" kresek. Miało być idealnie, a wyszło fatalnie. Przesadne dopracowanie i precyzja sprawiają, że makijaż staje się komiksowy i, niestety, banalny.

Sergiusz Osmański - makijażysta, dyrektor artystyczny Sephora

SHOW 22/2013

Show
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy