Reklama

Reklama

Popielaty blond. Jak zrobić i komu pasuje taki kolor włosów?

Marzysz o pięknym popielatym blondzie? Ten odcień może rewelacyjnie podkreślić urodę wielu kobiet, jednak nie będzie pasował wszystkim. W niektórych przypadkach tego typu koloryzacja może jedynie odjąć urody. Jak zrobić popielaty blond i komu pasuje taki kolor włosów?

Jak zrobić popielaty blond?

Zastanawiasz się, jak zrobić idealny popielaty blond? Najłatwiej będą miały naturalne blondynki, ponieważ w ich przypadku nie będzie konieczne aż tak mocne rozjaśnianie włosów. 

Pamiętaj, że decydując się na pierwszą koloryzację najlepiej jest pójść do fryzjera, który zajmuje się tym na co dzień. W przypadku dużej ilości pigmentu we włosach prawdopodobnie będzie on dążył do platynowego odcienia stopniowo. 

Włosy będą rozjaśniane etapami, dzięki czemu przemiana nastąpi mniej radykalnie, ale bezpieczniej i efekt będzie prawdopodobnie bardziej satysfakcjonujący. 

Reklama

Osoby niedoświadczone w farbowaniu włosów nieświadomie mogą sobie tylko zaszkodzić, albo osiągnąć przez przypadek miodowe lub karmelowe tony, a przecież nie o to nam chodzi...

Jeśli jednak zdecydowałyśmy się rozjaśnić włosy do platynowego blondu w domu, a przez przypadek uzyskałyśmy zbyt ciepły ton, skorzystajmy z fioletowych  i niebieskich płukanek do włosów, które go zneutralizują. 

Pamiętajmy też o tym, żeby nawilżyć kosmyki przed farbowaniem, bo na zniszczonych, rozdwajających się pasmach nawet najpiękniejszy kolor włosów nie będzie dobrze się prezentować. 

Komu pasuje popielaty blond, a kto powinien go unikać?

Popielaty blond nie od dziś jest marzeniem wielu kobiet w różnym wieku, jednak nie każdej z nas dodaje urody. Niestety niektóre panie są zdeterminowane, aby osiągnąć ten odcień, pomimo tego, że fryzjer stanowczo go im odradza. 

Zanim zdecydujemy się więc na radykalną metamorfozę i z ciepłego odcienia włosów przejdziemy na zimny, zasięgnijmy najpierw porady specjalisty, który określi, czy jesteśmy posiadaczkami zimnego, neutralnego czy ciepłego typu urody. 

Zwłaszcza jeśli chcemy rozjaśnić włosy z czarnego lub ciemnego brązu, bo wtedy kosmyki na głowie mogą się bardzo zniszczyć, a przecież żadna kobieta nie chce zaszkodzić kondycji swoich włosów. 

Jasny popielaty blond sprawdzi się w przypadku kobiet o słowiańskiej lub skandynawskiej urodzie i jasnej karnacji.

Panie o ciemnej cerze  i w orientalnym typie urody raczej nie będą dobrze wyglądały w takim odcieniu, ponieważ różnica pomiędzy skórą a pasmami włosów będzie zbyt duża. 

Taki kontrast nie doda im uroku. Jeśli jednak koniecznie pragniemy takiej przemiany, bo lubimy wyróżniać się z tłumu, przemyślmy czy zamiast jednolitego platynowego blondu lepszym wyborem nie będzie w naszym przypadku sombre lub ombre. 

Czytaj również: 

Tego nie wiesz o blondynkach! 

Piękna blondynka rozpala zmysły na plaży

Jak pielęgnować włosy bez używania kosmetyków? 

Zobacz także: 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy