Reklama

Reklama

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Trudno utrzymać porządek w domu, gdy jest w nim za dużo rzeczy. Pozbądźmy się tego, co niepotrzebne, a sprzątanie okaże się bardzo proste.

1. Najlepiej zrobić to raz a dobrze. Zostawić w domu tylko to, czego rzeczywiście potrzebujemy. Wtedy okaże się, że nawet w małym mieszkaniu mamy mnóstwo miejsca.

2. Jeśli brakuje nam czasu na radykalne porządki, przyjmijmy zasadę jeden za jeden. Polega ona na tym, że przynosząc do domu nową rzecz, pozbywamy się jednej starej, a jeszcze lepiej - dwóch już nieużywanych.

3. W ferworze porządkowania nie wyrzucajmy przedmiotów, które komuś mogą jeszcze się przydać. Najpierw je posegregujmy. Niezniszczone, czyste ubrania wrzućmy do specjalnych pojemników. Sprawny sprzęt AGD możemy przekazać potrzebującym, np. poprzez Caritas, PCK czy inne organizacje charytatywne.

Reklama

4. Przeczytane, niepotrzebne książki przekażmy znajomym lub oddajmy do biblioteki. Przyjmują je też niektóre kawiarnie. Ustawione na półkach, służą potem przychodzącym na kawę klientom.

5. Gdy już pozbędziemy się zbędnych rzeczy, wyznaczmy stałe miejsce dla tych, które zostały. Wyróbmy sobie również nawyk odkładania wszystkiego na miejsce. Wtedy codzienne sprzątanie ograniczy się do odkurzenia dywanów, przetarcia mopem podłogi i wytarcia kurzu. Zajmie nam to najwyżej dwadzieścia minut, a nasze mieszkanie zawsze będzie lśniło czystością.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy