Reklama

Pracujesz w domu? Musisz o tym wiedzieć

Choć to kuszące - nie siedź przed komputerem więcej niż osiem godzin. Wykonuj proste ćwiczenia, aby być w formie.

Systematyczna gimnastyka sprawi, że nie będziesz narzekać na ból pleców, karku, ramion, barków, a nawet nadgarstków.

Dlatego co 45-60 minut oderwij się od komputera, wstań i wykonaj trzy proste ćwiczenia rozciągające odcinek szyjny (ich opis znajdziesz ponizej). Unikniesz przeciążenia kręgosłupa, które może prowadzić nawet do groźnej dyskopatii. Jej objawy to ostry ból, który pojawia się w okolicy barków i karku. Towarzyszy jej też mrowienie i drętwienie całej ręki - od ramion po koniuszki palców.

Jak ćwiczyć?

Choć ruch to zdrowie, w czasie epidemii nie należy gimnastykować się zbyt intensywnie. Do takiego wniosku doszły dwie badaczki z Detroit, które analizowały epidemię grypy w Hongkongu w 1998 r. Radzą one, aby w czasie kwarantanny wykonywać ćwiczenia o umiarkowanym natężeniu tylko trzy razy w tygodniu oraz starać się zachować, a nie wzmacniać siłę i kondycję. Należy też zadbać o właściwą dietę i odpowiednią ilość snu, bo to również dobrze wpływa na system odpornościowy.

Reklama

Ćwiczenia

Pozycja wyjściowa (PW): stań w rozkroku, ręce opuść wzdłuż ciała. Wyprostuj się i popatrz w jeden punkt przed siebie. Ruch: pochyl delikatnie głowę i szyję do przodu, jakbyś chciała dotknąć brodą do mostka. Wróć bardzo powoli do PW. Seria: 3 razy po 15 powtórzeń.

Pozycja wyjściowa: taka sama, jak poprzednia. Ruch: przesuń bark do tyłu, jakbyś chciała popatrzeć za siebie, a jednocześnie nie ruszaj głową. Wróć do PW i wykonaj to samo na drugą stronę. Seria: 3 razy po 15 powtórzeń.

Pozycja wyjściowa: taka sama, jak poprzednia. Ruch: pochyl głowę, tak jakbyś chciała dotknąć uchem do barku. Wróć do PW i wykonaj to samo na drugą stronę. Seria: 3 razy po 15 powtórzeń.

Zobacz również:

Twoje Imperium

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy