Reklama

Przestań je dłużej ukrywać. Siwe włosy to prawdziwy hit!

Światowej sławy gwiazdy ich nie maskują, a wręcz przeciwnie: noszą z dumą! Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że siwe włosy powinno się farbować. Czasy się zmieniły, a naturalnie siwe czy farbowane na platynowy kolor włosy to prawdziwy hit!

Moda na siwe włosy? Dlaczego nie! Srebrzyste włosy to prawdziwy hit, co udowadniają nawet hollywoodzkie gwiazdy z Andy McDowell czy Helen Mirren na czele. 

Aktorki nie maskują naturalnego koloru włosów i chętnie się nim chwalą. Również i farbowane na szaro włosy cieszą się niesłabnącą popularnością od kilku sezonów - to w końcu świetna alternatywa dla tradycyjnych kolorów włosów.

Swoimi pięknymi włosami chętnie chwali się również aktorka Helena Norowicz. Można powiedzieć, że stały się one jej znakiem rozpoznawczym. 

Zobacz również: Edyta Herbuś znów kusi na Instagramie. Fani zachwyceni

Reklama

Siwe włosy. Przestań je dłużej ukrywać

Siwienie włosów to naturalny proces. Kiedy pierwsze siwe włosy pojawiają się na głowie? Tak naprawdę nie ma na to reguły. Jedni pierwsze szare kosmyki zauważają już po 30. roku życia - wszystko zależy jednak tak naprawdę od trybu życia i genów.

Przez lata panowała przekonanie, że siwe włosy trzeba przykrywać. Teraz sytuacja się zmieniła i są one jednym z najgorętszych trendów tego sezonu. Jeśli jeszcze nie mamy siwych włosów, zawsze możemy poeksperymentować z zafarbowaniem ich na platynowy odcień. A jeśli już się ich doczekaliśmy i nie czujemy się z nimi najlepiej, oczywiście możemy zamaskować kolor. 

Siwe włosy - komu pasuje ten kolor?

Farbowane szare włosy nie będą jednak wyglądać dobrze u każdego. Najbardziej pasują osobom o chłodnym odcieniu cery i chłodnej oprawie oczu. "Siwy" blond sprawdzi się najlepiej u pań o typie urody lato i zima. Pamiętajmy jednak, że taką koloryzację najlepiej robić w salonie fryzjerskim! Wybierając siwe odcienie, początkowo trzeba pozbawić włosy pigmentu. Sama dekoloryzacja może osłabić włosy, dlatego wcześniej lepiej skonsultować nasz pomysł z fryzjerem, który oceni kondycję naszych kosmyków i doradzi w tej kwestii.

Zobacz również: Chroń włosy przed słońcem. Sprawdzone sposoby

Gwiazdy, które pokochały siwe włosy

Naturalnie siwe lub farbowane - gwiazdy zdecydowanie pokochały szary kolor na włosach. To m.in. Kim Kardashian, Lady Gaga, Andie McDowell, Charlize Theron, Jodie Foster, Jane Fonda czy Helen Mirren. Na ten kolor stawiają również polskie gwiazdy, w tym m.in. Anna Mucha, u której możemy dostrzec srebrzyste kosmyki.

***

Zobacz również:

Te kolory paznokci postarzają dłonie. Lepiej ich unikaj!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: siwe włosy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy