Reklama

Reklama

Przetłuszczające się włosy to problem wielu kobiet

Każdy ranek zaczyna się od ich mycia, a po kilku godzinach pieczołowicie układana fryzura odchodzi w zapomnienie. Włosy robią się ciężkie i tracą na objętości. I taki schemat powtarza się każdego dnia. Co jest przyczyną przetłuszczających się włosów. Jak można temu zapobiec?

Przetłuszczające się włosy. Co robić?

Pora roku nie ma znaczenia, choć eksperci podkreślają, że skłonność do przetłuszczania się włosów nasila się wiosną i trwa do późnego lata. Powód? Pierwszymi podejrzanymi się gruczoły i ich nieprawidłowa praca. Jak to zweryfikować? Wizyta u trychologa może rozwiać wiele wątpliwości. Czasem wystarczy kilka specjalistycznych zabiegów, aby odetkać pory w skórze głowy i przywrócić odpowiednią pracę gruczołów.

Niewłaściwie używane kosmetyki obciążające nasze włosy od cebulki aż po końce to kolejny powód. Zmianę szamponu lub odżywki warto skonsultować z naszym stylistom. W drogeriach półki uginają się od szamponów, ale może się okazać, że nasze włosy będą wymagały profesjonalnej linii kosmetyków, które są dostępne w salonach fryzjerskich. Ich cena jest wyższa, ale wydajność i efekt często idą w parze.

Reklama

A co z kosmetykami do stylizacji? Czy lakiery, pianki i suche szampony nie są przez nas wykorzystywane w nadmiarze. Warto przeanalizować krok po kroku nasze błędy popełniane przy stylizacji. Być może ilość kosmetyków użytych do utrwalenia fryzury nadmiernie obciąża nasze włosy? Warto to przeanalizować, bo przesuszona skóra jest doskonałym podłożem do przetłuszczania się włosów.

Inną przyczyną przetłuszczania się włosów może być nieprawidłowa praca tarczycy. Eksperci zwracają też uwagę na zbadanie poziomu testosteronu, wzrost obecności męskiego hormonu u kobiet może mieć różne oblicza, jednym z nich mogą być problemy z tłustą skórą głowy.

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Po pierwsze nie unikamy codziennej pielęgnacji. Codzienne mycie włosów nie będzie im szkodziło pod warunkiem, że pod prysznicem znajdą się łagodne kosmetyki o lekkiej konsystencji. W przypadku przetłuszczających się włosów zaleca się stosowanie szamponów enzymatycznych. Warto pamiętać, że enzymy proteolityczne poradzą sobie z obumarłym naskórkiem, rozpuszczając go bez konieczności wcierania w skórę.

Szampony i odżywki o gęstej i ciężkiej konsystencji powinny zniknąć z naszego pola widzenia na dłuższy czas. Raczej skupmy się na kosmetykach delikatnych, wręcz wodnistych opartych na ziołach i polnych roślinach. Wskazane są także płukanki z pokrzywy lub rozmarynu dostępne w aptece. Jeżeli koniecznie chcemy nałożyć odżywkę na włosy, nie róbmy tego od nasady. Skórę głowy odseparujmy od dodatkowych kosmetyków, skupmy się raczej na końcówkach włosów.

Chcę pomóc 1 % - Strona Fundacji POLSAT - Jesteśmy dla dzieci

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: przetłuszczające się włosy | Szampon | odżywka | maska | fryzjer

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy