Reklama

Reklama

Przywracamy blask biżuterii

Rozpuść aspirynę w szklance wody i wrzuć do niej zmatowiałą biżuterię. Gdy ją wyjmiesz, będzie błyszczała jak nowa. Srebrne pierścionki, bransoletki czy kolczyki mocz pół godziny w zsiadłym mleku - usuniesz z nich czarny nalot.

Specjaliści od złota

Jeśli chcesz zadbać o złotą biżuterię - obrączki, łańcuszki i bransoletki (ale tylko te bez kamieni szlachetnych, gdyż możesz uszkodzić klej, którym są przymocowane), starannie wytrzyj je ściereczką zanurzoną w piwie. Blask nada im soda oczyszczona - posyp biżuterię, polej kilkoma kroplami octu, a następnie dokładnie opłucz.

Amoniak i spółka

Wyłóż miseczkę folią aluminiową, napełnij ją gorącą wodą i wsyp łyżkę proszku do prania niezawierającego chloru. Wymieszaj, a następnie zamocz biżuterię w roztworze. Po minucie wyjmij, starannie opłucz i zostaw do wyschnięcia. Do odświeżenia biżuterii doskonale nadaje się także amoniak. Rozmieszaj go z ciepłą wodą (w proporcji 1:2) i zanurz w roztworze na kilka minut. Wytrzyj do sucha miękką ściereczką. Dobrym środkiem do czyszczenia srebra jest woda po ziemniakach.

Reklama

Ugotuj kilka tych warzyw, wyjmij je i do jeszcze ciepłej wody włóż srebra na około godzinę. Następnie wyjmij i opłucz. Po śniedzi nie powinno zostać śladu. Do srebrnej biżuterii świetnie nadaje się też gęsta pasta z sody oczyszczonej. Do 1/4 szklanki sody dodaj dwie łyżki wody i wymieszaj. Wyczyść ozdoby gąbką, spłucz i osusz.

Pasta do zębów

Masz pierścionek, wisiorek czy kolczyki wysadzane cyrkoniami lub szlachetnymi kamieniami? Nałóż na starą szczoteczkę odrobinę pasty do zębów i delikatnie wyczyść biżuterię. Przetrzyj ją później wilgotną ściereczką. Będzie znów pięknie błyszczeć.

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: biżuteria

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy