Ratuj szyję i dekolt

Po lecie cienka skóra szyi i dekoltu zazwyczaj nie wygląda najlepiej. Wymaga teraz mocnego nawilżenia i regeneracji. Zacznij dbać o nią już od dziś.

Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji szyi i dekoltu jest masaż
Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji szyi i dekoltu jest masaż 123RF/PICSEL

Skóra ta jest niemal zupełnie pozbawiona tłuszczowej podściółki. Zwykle odkryta, bywa szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. W dodatku, dbając o twarz, często zapominamy o szyi i dekolcie.

Na szczęście, odpowiednią pielęgnacją można przywrócić im dobry wygląd.

Codziennie

Wybieraj kosmetyki z witaminami A, C i E, które działają ujędrniająco oraz z kwasami owocowymi, które przyspieszają odnowę skóry i podnoszą poziom jej nawilżenia. Dobre kremy mają też flawonoidy i koenzym Q10.

Krem powinien mieć lekką konsystencję i dobrze się wchłaniać (nie może być zbyt tłusty). W dekolt wcieraj kosmetyk okrężnymi ruchami, zaczynając od środka, a kończąc w okolicy pach.

Na szyję nakładaj krem od dołu (ku brodzie). Gładź skórę otwartą dłonią, delikatnie, zwłaszcza w okolicy tarczycy. Natomiast w pobliżu żuchwy, lekko wklepując krem, "podciągaj" skórę ku górze. Nie zapominaj o bokach i tyle szyi.

Raz w tygodniu

Zrób peeling - pozbędziesz się szorstkiego naskórka i skóra będzie znacznie lepiej wchłaniać substancje zawarte w kremach. Do zabiegu używaj wyłącznie delikatnych preparatów.

Po peelingu warto nałożyć odżywczą i ujędrniającą maseczkę. Dobre będą też kompresy np. z siemienia lnianego. Garść siemienia zaparz w dwóch szklankach wrzącej wody.

Po wystygnięciu naparu, zanurz w nim dwie gazy (lub ręczniczki). Jedną owiń szyję, drugą połóż na dekolt. Kompresy zdejmij po 30 minutach.

Pomagają także kąpiele z dodatkiem rozmarynu i skrzypu. Zaparz po torebce ziół w szklance i pozostaw do ostygnięcia. Rękawicą lub ręcznikiem zamoczonym w naparze energicznie uderzaj w podbródek.

Ćwicz!

Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji jest masaż (pamiętaj tylko, by zawsze zaczynać od dołu i kierować się ku górze) oraz kilka ćwiczeń. Np. odchyl głowę do tyłu, jak najdalej możesz, i wykonuj takie ruchy szczęką, jakbyś żuła gumę.

Albo stojąc zaciskaj zęby i odchylaj głowę do tyłu. Wytrzymaj tak przez chwilę.

38/2014 Tele Tydzień

Tele Tydzień
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas