Ratunek dla włosów
Zimą źle wpływa na nie chłód na dworze i noszenie czapki oraz suche powietrze w pomieszczeniach. Zwykle sprawiają wiele problemów. Dowiedz się, jak możesz im pomóc.
Gdy pasma elektryzują się
Niesforne włosy pomogą ci zdyscyplinować szampon i odżywka o działaniu nawilżającym - wygładzą pasma, ułatwią ich rozczesywanie i nadadzą im połysk. Pamiętaj też, by myć włosy letnią wodą - zbyt ciepła rozchyla ich łuski, dlatego potem plączą się podczas rozczesywania i elektryzują. Unikaj też zbyt ciasnych, ciepłych czapek ze sztucznych włókien, np. z polaru. Tarcie uszkadza łuski włosów i zmienia ich ładunek.
Gdy włosy przetłuszczają się
Jeżeli już godzinę po myciu pasma są oklapnięte, rozdzielają się, to znaczy, że gruczoły łojowe pracują zbyt intensywnie. Stosuj wtedy szampon np. z wyciągiem z mięty, pokrzywy lub czarnej rzepy, który hamuje nadmierną produkcję sebum, odświeża skórę głowy i włosy. Możesz go używać tak często, jak to konieczne (nawet codziennie), by fryzura była zadbana i świeża.
Gdy masz łupież
Zimą na przesuszonej i przegrzanej pod czapką skórze głowy może rozmnażać się grzyb, odpowiedzialny za niekontrolowaną odnowę naskórka i złuszczanie się go. Stąd łupież. Jeżeli jest on ledwo widoczny, stosuj szampon przeciwłupieżowy kupiony w drogerii. Jeżeli to większy problem, sięgnij po preparat apteczny, leczniczy.
Gdy włosy wypadają
Używaj specjalnej serii wzmacniającej. Preparaty odżywią i pobudzą cebulki, zapobiegną nadmiernemu wypadaniu włosów i będą stymulować ich porost. Kurację stosuj przez 2-3 miesiące. Dodatkowo zażywaj tabletki z wyciągiem ze skrzypu polnego.
To też jest ważne!
Dbaj, by twoja dieta (właśnie zimą szczególnie) była urozmaicona, kolorowa. Wybieraj produkty jak najmniej przetworzone. To, co jesz ma wpływ na stan skóry głowy i włosów.
Codziennie szczotkuj pasma pod włos szczotką z naturalnego włosia (np. dzika). Ten prosty zabieg pobudzi ukrwienie skóry głowy i poprawi kondycję włosów. Susz włosy naturalnie lub letnim powietrzem suszarki.
Zobacz również: