Regulacja brwi

Odpowiednio wyregulowane brwi bardzo pozytywnie wpłyną na wygląd każdej kobiety. Zabieg ich korygowania każda z nas wykonuje kilka razy w miesiącu. Warto jednak zwrócić uwagę, by dopasować kształt brwi do owalu twarzy i typu urody. Jak się do tego zabrać?

Brwi najlepiej reguluj wieczorem
Brwi najlepiej reguluj wieczorem123/RF PICSEL

Będzie ci potrzebny patyczek lub ołówek. Przyłóż go do skrzydełka nosa i poprowadź przez wewnętrzny kącik oka. W miejscu, w którym styka się z łukiem brwiowym powinny kończyć się włoski. Gdy przesuniesz ołówek tak, aby dotykał zewnętrznego kącika oka, wskaże ci on drugi punkt końcowy.

Jak regulować brwi?

Gdy już wyznaczysz granice brwi, musisz wydepilować wystające poza nie włoski. Lewą ręką przytrzymaj łuk brwiowy, naciągając skórę, a prawą złap pęsetę, trzymając ją pod kątem ostrym do twarzy. Pamiętaj, aby każdy włosek wyrywać w kierunku jego wzrostu, aby nie doszło do podrażnień lub ich wrastania.

Jeżeli zrobisz to dynamicznie i szybko, zabieg nie będzie bardzo bolesny. Najlepiej wykonać go wieczorem - do rana wszelkie zaczerwienienia na pewno znikną. Uważaj, żeby nie przesadzić! Przez zbytnie skrócenie brwi łatwo uzyskać groteskowy efekt.

Pomocne rady

Oprócz wyrywania włosków pęsetą istnieją również inne sposoby regulacji brwi. Wiele pań decyduje się na wizytę u kosmetyczki, która korzystając ze specjalnych urządzeń, wykonuje zabieg szybko i bezboleśnie. Popularną metodą jest również przeprowadzane w gabinecie nitowanie. To dobra alternatywa dla klasycznej domowej depilacji.

Jeżeli jednak decydujesz się zrobić to sama, a regulacja brwi wywołuje u ciebie podrażnienia zastosuj się do kilku złotych rad. Złagodzisz zaczerwienienie i ból, po każdym zabiegu przykładając do skóry kostkę lodu owiniętą w chusteczkę. Aby pozbyć się dyskomfortu możesz skorzystać również z maści cynkowej lub z pantenolem.

Włoski wyrywaj przy lustrze, dbając o dobre oświetlenie, by łatwo dostrzec nawet te najmniejsze. Pamiętaj, że lewa i prawa brew są swoim odbiciem lustrzanym i powinny wyglądać identycznie - bardzo ważne jest zachowanie symetrii pomiędzy nimi.

Zobacz także:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas