Rozgrzej się

Niestety, jesienna pogoda nas nie rozpieszcza. Jeśli jesteś zmarźluchem, przygotuj sobie domową kąpiel rozgrzewającą. Taki zabieg nie tylko pobudza krążenie, ale również wspaniale odpręża i pięknie pachnie. Skorzystaj z naszych receptur.

Kapiel ma włąściwości terapeutyczne
Kapiel ma włąściwości terapeutyczne123RF/PICSEL

Kąpiel to przyjemny i sprawdzony sposób nie tylko na rozgrzanie, ale także wzmocnienie organizmu, polepszenie wyglądu skóry oraz samopoczucia. Oczywiście nie chodzi tu o prozaiczne napełnienie wanny ciepłą wodą i zanurzenie się w niej. Z jesiennej kąpieli możesz stworzyć miły ceremoniał. Zadbaj o nastrój Wybierz spokojną muzykę, taką, która Cię odpręża i uspokaja. Włącz ją cichutko w łazience, oczywiście zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Zapal aromatyczną świeczkę i dopiero wówczas zanurz się w wodzie. Siła zapachu Możesz użyć gotowego płynu do kąpieli, ale jeśli marzy Ci się domowe spa, wykorzystaj olejki aromatyczne. Jedne działają pobudzające, inne uspokajająco, jeszcze inne oczyszczają skórę, zmiękczają ją i wygładzają. Jeśli do kąpieli używasz olejków eterycznych, przed dodaniem do wody należy rozpuścić je w niewielkiej ilości spirytusu, w innym przypadku olejek nie zmiesza się z wodą. Tak przygotowany wlej do wanny z ciepłą (ale nie gorącą wodą) i wymieszaj.

Olejek lawendowy Działa relaksująco i uspokajająco. Intensywnie nawilża suchą skórę. Idealny do kąpieli po wyczerpującym dniu.

Olejek sosnowy Pobudza krążenie krwi oraz zmniejsza bóle reumatyczne, działa uspokajająco. Idealny na przeziębienia.

Olejek imbirowy Ma intensywny, ostry i słodkawy zapach. Działa rozgrzewająco i wzmacniająco. Poprawia krążenie krwi.

Olejek anyżowy Odpręża, wspomaga leczenie migreny, zaburzeń snu. Polecany do skóry dojrzałej i z tendencją do wiotczenia.

Bez pośpiechu

Joanna Bogiel

Więcej porad:

Tele Tydzień
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas