Reklama

Reklama

Sansewiera: Od niej zacznij przygodę z roślinami

Do posiadania roślin każdy musi dojrzeć. Dbaj o nie, a ci się odwdzięczą. Trzeba mieć do nich rękę - kto z nas nie słyszał podobnych mądrości? Czy faktycznie są prawdziwe?

Kto kocha rośliny doniczkowe, będzie wiedział, jak zająć się ich uprawą. Dzisiaj łatwo możemy znaleźć każdą informację dotyczącą pielęgnacji - od ilości potrzebnej kwiatu wody, właściwej odżywki i miejsca, gdzie roślina będzie czuła się najlepiej (ze względu na stopień nasłonecznienia, bądź zacienienia). Kiedy przesadzać? Kiedy szczepić? Kiedy je rozmnażać?

Są programy telewizyjne dotyczące uprawy roślin, blogi prowadzone przez zagorzałych floromaniaków i tradycyjne poradniki w wersji drukowanej. Prasy na ten temat też jest sporo.  

Reklama

Uprawa roślin to hobby, które nie tylko relaksuje, ale też sprawia, że otoczenie staje się piękniejsze. Wymyślne doniczki, wiszące makamy, w których umieścimy zwisające pnącza, kwietniki zrobione z drabiny to tylko wierzchołek góry lodowej kwiatowego przemysłu. Kto raz postawił tam swą stopę, nie będzie chciał zawrócić.

Czasami jednak jest tak, że codzienne obowiązki nie pozwalają na spełnianie się w roli ogrodnika. Wydaje nam się, że za dużo mamy na głowie, by pamiętać jeszcze od dbaniu o rośliny.

Nie jest to prawdą - każdy bowiem, nawet najbardziej zagoniony człowiek, jest w stanie znaleźć kwiat, który dzielnie zniesie nawet spartańskie warunki. Do takich z pewnością należy sansewieria.

Sansewieria ma wiele nazw - wężownica, języki teściowej, szable. Wszystkie zawdzięcza swoim wyjątkowym kształtom. Jej ubarwienie i intensywność zieleni zależy od gatunku. Brzegi niektórych szablastych liści mają kolor kremowy lub żółty. Nie są jednorodne, na każdym rysuje się inny kształt nakrapianych kreseczek.

Sansewieria jest niezwykle wytrzymała. Nic się nie dzieje, jeśli nie podlewamy jej przez tydzień albo i dwa. Atutem jest nie tylko wytrzymałość, ale też właściwości oczyszczania powietrza, dlatego znawcy roślin chętnie trzymają ją w sypialni.

Jeśli chcesz zacząć uprawiać rośliny, a należysz do osób, które szybko zniechęcają się niepowodzeniami, zacznij od sansewiery. Z pewnością odniesiesz sukces.       

Katarzyna Skrzynecka nominowana jest w plebiscycie Telekamery 2021 w kategorii "Juror". Głosuj online! Głosowanie trwa do 11 lutego.

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: sansewieria

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy