Reklama

Reklama

Siwizna na topie

Młode dziewczyny farbują dziś włosy na popielaty blond. Ten kolor jest modny. Ale srebrne pasma są wymagające. Jak o nie dbać?

Piękny odcień na dłużej

Kolor siwych włosów często zmienia się pod wpływem różnych czynników (słońce, chlorowana woda, wysoka temperatura lokówki). Srebrna płukanka, szampon nadający platynowy odcień i intensywnie odżywcza maska przywrócą wtedy włosom platynowopopielaty odcień.

Srebrna płukanka oraz odżywka działają delikatnie, ich składniki nie wnikają w głąb włosa. Nie niszczą go, bo działają tylko na jego powierzchni. Kosmetyki te można stosować raz na tydzień lub rzadziej.

Szampon z efektem płukanki używany codziennie nie dopuści do żółknięcia siwych pasm. Takim włosom bardzo przyda się maska intensywnie nawilżająca (1-2 razy w tygodniu). Sztywne siwe pasma staną się elastyczne i łatwe w rozczesywaniu.

Reklama

Gdy są niesforne i sztywne

Jak ujarzmić trudne do układania siwe pasma? Włosy będą dużo podatniejsze na stylizację, gdy będziesz systematycznie je nawilżać. Zamiast więc dłużej przytrzymywać je w szczypcach prostownicy lub w gorącym uścisku lokówki - jak najczęściej je nawilżaj.

Znakomitym rozwiązaniem przy siwych i sztywnych pasmach jest krem do włosów BB, który zabezpiecza przed mechanicznymi uszkodzeniami i ułatwia układanie. Krem uzupełnia działanie szamponu i odżywki, nie trzeba go spłukiwać. Fryzurę możesz utrwalić pianką w sprayu, która działa delikatniej niż klasyczny lakier.

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy