Skóra głowy a kondycja włosów, czyli dlaczego warto nauczyć się masażu skóry głowy?

Dbając o włosy stosujesz wiele sztuczek, chętnie korzystasz z nowinek. Jesteś świetnie zorientowana w temacie wcierek, szamponów, zabiegów poprawiających kondycję i strukturę włosa. Czy pomyślałaś jednak kiedykolwiek o masażu głowy jako części procesu pielęgnacji? Nie trwa długo, a może mieć zbawienne działanie dla stanu twoich włosów. Czym go wykonywać i dlaczego jest taki ważny?

Marzysz o pięknych włosach? Zadbaj również o skórę głowy
Marzysz o pięknych włosach? Zadbaj również o skórę głowy123RF/PICSEL

Zbawienny masaż

Korzyści płynące z masaży są powszechnie znane. Dobrze wykonany służy nie tylko relaksowi, ale także zdrowiu. Najczęściej kojarzysz ten zabieg z obolałymi od siedzenia w biurze plecami czy rozluźnianiem stóp zmęczonych całym dniem w szpilkach. Jednak masować możesz także skórę głowy. Przynosi równie zbawienne efekty - czujesz się po nim zrelaksowana i wypoczęta.

Wizyta u stylisty jest miła nie tylko ze względu na będącą jej efektem metamorfozę. Podczas mycia włosów fryzjer delikatnie masuje skórę głowy, a ty się odprężasz. Taki zabieg poprawia kondycję włosów i skalpu. Może warto zacząć wykonywać go codziennie w domu?

Potrzebne wsparcie

Uważnie zapamiętujesz ruchy jakie wykonuje fryzjer podczas mycia, jednak kiedy próbujesz je później powtórzyć w domu, nie jesteś zadowolona z wyniku? Możesz zdecydować się na specjalny zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub u masażysty. Warto jednak popracować nad swoimi umiejętnościami i spróbować włączyć samodzielny masaż  w codzienne rytuały pielęgnacyjne. Pamiętaj aby wykonywać go zgodnie z ułożeniem mięśni na głowie. Twoje ruchy powinny prowadzić od czoła (rozpoczynając od linii włosów) do karku. W przypadku zabiegu wykonywanego w domu, warto rozejrzeć się za akcesoriami, które wspomogą jego efektywność.

Czego używać do masażu skóry głowy w zaciszu własnej łazienki? Dobrym pomysłem jest wykonanie go podczas suszenia. W tym przypadku musisz zadbać o kilka istotnych drobiazgów. Pamiętaj o przemyślanym doborze suszarki, która pomoże zadbać o właściwą temperaturę. Zbyt wysoka sprawi, że włosy staną się przesuszone i łamliwe, negatywnie odbije się również na skórze głowy. Warto wybrać suszarkę posiadającą nie tylko masażer, ale także opcję automatycznych programów suszenia. Takim rozwiązaniem szczyci się Philips z technologią SenseIQ, pomagającą kontrolować nie tylko temperaturę nadmuchu, ale także twoich włosów. Urządzenie posiada bowiem funkcję monitorowania temperatury włosów i dostosowania odpowiedniej temperatury powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zachowanie nawet 95% naturalnego nawilżenia. W ten sposób nie musisz szukać kompromisu pomiędzy dbaniem o siebie a dobrą kondycją pasm.

Możesz także postawić na szczotkę z miękkiego, naturalnego włosia. Decydując się na twardsze możesz niepotrzebnie podrażnić skórę głowy i przyczynić się do nadprodukcji łoju. Pamiętaj aby wykonywać taki zabieg delikatnie, nie doprowadzając do splątania włosów.

Test innowacyjnej suszarki materiały promocyjne

Same plusy

Jakie są główne korzyści płynące z wykonywania zabiegu masażu skóry głowy? Regularny masaż znacznie przyspiesza wzrost włosów i pomaga odżywić skalp. W ten sposób przyspieszasz także usuwanie martwego naskórka oraz martwych włosów, blokujących mieszki.

Chciałabyś pochwalić się bujnym splecionym warkoczem, ale jedyne na co możesz liczyć to cienki mysi ogonek? Pierwsze kroki skieruj do lekarza, aby upewnić się, że nie jest to spowodowane problemami hormonalnymi. Jeżeli wszystko jest w porządku, zadbaj o właściwe kosmetyki i pielęgnację. Masaż znacznie poprawi krążenie skóry głowy. Dotlenisz także cebulki. Po takich zabiegach z pewnością możesz liczyć na to, że twoja czupryna przestanie się przerzedzać.

Nie tylko twoje ciało odczuje pozytywne skutki takiej pielęgnacji. Poprawi się także samopoczucie, będziesz bardziej odprężona i rozluźniona.

Na co uważać?

Lepiej zapobiegać niż leczyć! Zanim zabierzesz się za wykonywanie masażu skóry głowy, pamiętaj o kilku wskazówkach, które pomogą uniknąć uszkodzeń.

Jeżeli wykonujesz masaż palcami, zrezygnuj z długich paznokci. Zadrapania bywają bolesne. Możesz tez przypadkowo podrażnić skórę i spowodować zwiększone wydzielanie sebum, przez co twoje włosy szybko staną się przetłuszczone i ciężkie.

Decydując się na wykorzystanie suszarki pamiętaj o tym, aby nie dociskać urządzenia zbyt mocno do głowy. Nie ustawiaj także zbyt gorącego strumienia powietrza, który wysuszy zbytnio skórę i przyczyni się do powstania łupieżu. Stosując tę metodę warto wybrać urządzenie, które oferuje automatyczną regulację temperatury, jak np. Philips DryCare Prestige z systemem SenseIQ.

Aby zapobiec namnażaniu się bakterii i grzybów po każdym użyciu czyść szczotkę, z której korzystasz. Możesz użyć specjalnego płynu dezynfekującego, jednak dobrze sprawdzi się również woda z delikatnym szamponem.

Wpis powstał we współpracy z marką Philips

Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas