Reklama

Reklama

Sposoby na elektryzujące się włosy

Suche powietrze i ocieranie o ubrania sprawiają, że włosy „łapią” ładunki elektryczne i zachowują się jak odpychające się magnesy. Na szczęście są sposoby, które pozwolą ci zapanować nad niesfornymi kosmykami.

Olejki: Rozetrzyj kilka kropli olejku lub oliwy w dłoniach i wetrzyj w końcówki włosów – olejki nie sprawdzają się na włosach krótkich, cienkich, bo mogą powodować ich nadmierne oklapnięcie i szybsze przetłuszczenie się.

Jeśli jednak masz włosy cienkie, ale długie lub półdługie, wówczas wcieranie olejku w końcówki nie grozi zepsuciem fryzury.

Ważne: wtarcie olejku nie starczy na cały dzień. Musisz to powtarzać, ilekroć poczujesz, że włosy stają Ci dęba.

Lakier: obfite spryskanie lakierem do włosów zapobiega ich elektryzowaniu się. Lakier przyda się również do utrzymania tego efektu – spryskaj nim po prostu dłonie i przeciągnij nimi po włosach.

Reklama

Wosk lub guma: odrobina tego kosmetyku roztarta w dłoniach i naniesiona na włosy skutecznie poskromi ich tendencję do unoszenia się.

Krem: zwykły krem do rąk może nas poratować w sytuacji, gdy nie mamy przy sobie kosmetyków do włosów ani olejków. Nakremowanymi dłońmi przeciągnij po niesfornych pasmach.

KD

Zobacz także:


TV14

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy