Reklama

Reklama

Świece tworzą nastrój

Zbliża się jesień i coraz więcej wieczorów będziemy spędzać w domowym zaciszu. Uprzyjemnią nam je zapalone świece.

Podpowiemy, jak o nie dbać.

1. Jeśli nie schowałaś ich do pudełek czy innych opakowań, na pewno osiadł na nich kurz, który trudno usunąć ściereczką. Ale jest na to sposób. Zmocz szmatkę w alkoholu, np. spirytusie salicylowym, i przetrzyj nią świece. Będą jak nowe.

2. Gdy któraś świeczka pękła, a nawet się połamała, nie wyrzucaj jej. Zbierz kawałki i włóż je do gorącej wody. Kiedy stearyna zmięknie, spróbuj je połączyć. Miejsca spojenia wygładź palcem.

3. Cienkie świece łatwo się wyginają. Możesz je wyprostować, stosując tę samą metodę, co przy naprawie popękanych. Zanurz je w gorącej wodzie i wyprostuj, gdy stearyna stanie się bardziej plastyczna.

Reklama

4. Kiedy umieszczasz świecę na świeczniku z kolcem, najpierw zrób w spodzie wgłębienie rozgrzanym gwoździem. Dzięki temu świeca nie pęknie przy nadziewaniu na kolec. Pamiętaj, by gwóźdź trzymać nad ogniem szczypcami lub kombinerkami, bo możesz poparzyć sobie palce.

5. Aby świeczka równomiernie się wypalała i nie kopciła, przycinaj zwęgloną część knota. Jego wystająca część nie powinna być dłuższa niż 0,5 cm.

6. Kupując świece, zwróć uwagę na grubość knota. Jeśli jest za cienki, wosk nie będzie się równomiernie wypalał. Powstanie tunel wokół knota, a reszta świecy pozostanie nienaruszona. Z kolei zbyt gruby knot sprawi, że świeca za szybko się wypali.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy