Reklama

Reklama

Trendy 2017 w manicure

Jaskrawe kolory przywołują na myśl lata 80. Od pastelowych, sorbetowych odcieni po ostry róż, gumę balonową i barwy cytryny. Ta wiosna będzie neonowa - twierdzi Madeline Poole, Global Color Ambasador Sally Hansen.

Jaskrawe paski

Trend wielokolorowych pasków jest niezaprzeczalny. Procesja tęczowych sukienek u Adama Selmana, Lacoste, Marca Jacobsa, Fendi, Altuzarra i wielu innych projektantów sprawiła, że wielokolorowe paski stały się inspiracją do stworzenia wiosennego nail looku. Malowanie paznokci w ten sposób może być świetną zabawą! Wybierz 4-5 różnych odcieni rodem z lat 80. i pomaluj nimi na przemian paznokcie, używając cienkiego pędzelka.

Aby osiągnąć najciekawszy efekt kolorystyczny, użyłam kontrastujących ze sobą kolorów. Gdy malujesz paznokcie w pasiasty look, zacznij od najjaśniejszych i najbardziej delikatnych barw. Możesz też zostawić niektóre paski niepomalowane i stworzyć modny efekt negative space.

Reklama

Nieregularne kształty - Negative Space

Taka artystyczna wersja negative space jest łatwa do wykonania, pozwala wyrazić swoją ekspresję i doskonale nadaje się na pokazy, ponieważ taki wzór wykonuje się bardzo szybko. Tego typu zdobienia były widziane na wiosennych pokazach u Proenzy Schoeler, Very Wang, Rodarte i Novis. Trend przeźroczystej przestrzeni (negative space) i nieregularnych wzorów wykorzystywany był jednak nie tylko na paznokciach ale także w projektach ubrań np. panelowych spódnicach Christophera Kane’a.

Wanilia, jasny krem i biel to królowie wsród propozycji na wiosne 2017. Od sztywnych i wykrochmalonych oxfordów z białej bawełny, po kremowe tkaniny slubnych i wieczorowych sukni kolor waniliowy był jednym z głównych motywów kolekcji Ricka Owensa, Stelli McCartney, Celine, Loewe i Diora.

Czerwienie i koła

Na pokazach wiosna 2017 można było odnaleźć bogate i mocne odcienie jaskrawego, fuksjowego różu, bordo oraz klasycznej, krwistej czerwieni. Kolory te można było odnaleźć w makijażu ust, na krawatach oraz płaszczach. To idealny trend do wykorzystania w zdobieniu paznokci - pasuje do kształtu płytki, jest graficzny i łatwy do wykonania. Koła były widziane na zawieszkach, w formie bransolet, pierścionków i okrągłych rączek torebek Chloe, Ediego Parkera i wielu innych projektantów. Kiedy malujemy na paznokciach koła, możemy najpierw zamarkować ich kształt małymi kropeczkami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że koła na każdym paznokciu będą miały tą samą wielkość.

Rumieniec

Ten look jest niezaprzeczalnie wakacyjny. Rumiany trend pochodzi z Tajwanu i obecnie jest niezwykle popularny w całej Azji. Paznokcie mają wyglądać jak policzki pomalowane różem. Koralowa barwa wydaje się być rozcierana od środka ku krańcom paznokcia, tworząc gradient, przypominający makijaż policzków. Do wykonania takiego looku możesz zastosować metodę z gąbeczką lub specjalnym pędzelkiem.

Rada: Trik z taśmą

Używając prostych akcesoriów które posiadamy w domu, możemy stworzyć perfekcyjny kształt w zdobieniach paznokci. Utnij prostokątny kawałek zwykłej, maskującej taśmy malarskiej. Zacznij z niepomalowanymi paznokciami i przyklej taśmę tam, gdzie chcesz namalować pasek. Dokładnie dociśnij taśmę - szczególnie na krawędziach paznokcia. Następnie pomaluj paznokcie dwoma warstwami koloru i pozwól im dokładnie wyschnąć. Dopiero wtedy zerwij taśmę.

Zobacz także:Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama