Reklama

Reklama

Triki krawieckie, które warto znać

Łatwiej ci będzie uporać się z drobnymi krawieckimi przeróbkami, jeśli zastosujesz triki doświadczonych krawcowych.

Nie możesz przewlec nitki przez ucho igły? Spryskaj lakierem do włosów kciuk oraz palec wskazujący. Przeciągnij pomiędzy nimi nitkę. Kiedy lakier ją usztywni, bez problemu przejdzie przez igielne ucho.

Aby guzik z 4 dziurkami nie oberwał się zbyt szybko, przyszyj 2 dziurki i obetnij nitkę. Następnie przyszyj pozostałe 2 dziurki. Guzik będzie trzymał się tkaniny nawet, gdy jedna nitka się zerwie. 

Masz kłopot z odcięciem mocno przyszytego guzika? Wsuń pod niego grzebień. Guzik nieco odchyli się od materiału i bez problemu będziesz mogła odciąć go żyletką.

Reklama

Przyszywasz guzik do płaszcza? Nie powinnaś przyszywać go zbyt ściśle, bo guzik trudno będzie zapiąć. By ułatwić sobie zadanie, pomiędzy materiał a guzik włóż... ołówek. Guzik przyszywaj dość luźno. Ołówek wyjmij, nitki od guzika kilkakrotnie mocno okręć i zrób węzełek. Teraz guzik będzie się trzymał płaszcza jak należy. 

Nożyczki, którymi chcesz przeciąć tkaninę, są stępione? Weź większy arkusz folii aluminiowej. Złóż ją kilkakrotnie. Przecinaj ją nożyczkami tak długo, aż staną się ostre.

Jak równomiernie podgiąć śliską tkaninę? Jeśli służące do fastrygowania szpilki w śliskiej tkaninie nie chcą się trzymać, przed użyciem wbij je w kostkę mydła. 

By perfekcyjnie wszyć zamek, najpierw przymocuj go taśmą klejącą do materiału. W czasie szycia prowadź ścieg obok taśmy - nie przez taśmę! Kiedy skończysz, usuń taśmę. 

Zamek błyskawiczny u spodni wciąż się rozsuwa? Wypnij z breloczka na klucze metalowe kółeczko i przypnij je do suwaka od zamka błyskawicznego. Zasuń zamek do końca, a przypięte do suwaka kółeczko nałóż na guzik od spodni. Teraz zamek nie będzie się już sam rozsuwać.

Zobacz także:


Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy