Triki, które ułatwiają życie

Zapachu czosnku nie daje się zmyć z dłoni, włosy straciły połysk, dokucza ci upał? Na wszystko jest sposób, a potrzebne rzeczy są w zasięgu ręki.

Woda z gotowania ryżu ma cenne właściwości
Woda z gotowania ryżu ma cenne właściwości123RF/PICSEL

Nie odcedzaj do zlewu

Wodę po gotowaniu ryżu wykorzystaj do mycia twarzy i włosów. Zawiera ona cenne witaminy i minerały, które mogą poprawić kondycję skóry i wzmocnić cebulki. Woda ryżowa łagodzi podrażnienia, wspomaga leczenie egzemy i wygładza zmarszczki. Skutecznie też nawilża skórę  i zwęża rozszerzone pory. Zregeneruje również zniszczone pracami domowymi dłonie. Dwa razy w tygodniu przez 15 minut mocz je w ciepłej wodzie po gotowaniu ryżu. Płucz w niej także włosy. Stosowana przynajmniej raz w tygodniu, wygładzi je, zwiększy objętość i sprawi, że lepiej będą się układały. Po umyciu głowy polej ją wodą ryżową, pozostaw na 3-4 minuty, a następnie spłucz.

Pozbądź się zapachu

Wiadomo że sok z cytryny świetnie usuwa z dłoni zapach cebuli i czosnku. Ale gdy nie masz go pod ręką, z nieprzyjemną wonią dobrze poradzi sobie miętowa pasta do zębów. Wyciśnij trochę z tubki i dokładnie wetrzyj w dłonie. Następnie potem spłucz. Powtórz zabieg, jeśli jeszcze coś poczujesz. Pasty do zębów możesz użyć także do czyszczenia deski kuchennej oraz noża po krojeniu cebuli, czosnku lub ryby. Odświeżysz nią również wnętrze butów sportowych, np. trampek. Wyjmij z nich wkładki (jeśli się da, upierz), a buty zwilż wewnątrz, nałóż na szczoteczkę do paznokci pastę i dokładnie wyszoruj. Następnie dokładnie wypłucz, wysusz  i gotowe.

Zamiast świecznika

Jeśli chcesz zjeść kolację przy świecach albo odpocząć wieczorem na balkonie w ich blasku, ale nie masz świeczników, wykorzystaj... jajka. Połóż 3-4 na talerzyku i wstaw między nie świeczkę. Rolę świeczników świetnie spełnią również słoiki, szklanki albo filiżanki. Wypełnij je do połowy ziarnami kawy, solą albo muszelkami i umieść w nich świece.

Sposób na upał

Doskwiera ci wysoka temperatura w mieszkaniu i nawet wentylator nie daje ochłodzy? Wzmocnij jego działanie. Kubełek do chłodzenia szampana lub inne wysokie naczynie napełnij lodem i postaw przed włączonym wentylatorem. Będzie nawiewał zimne powietrze. Zamiast naczynia z lodem możesz postawić plastikową butelkę z zamrożoną wodą. Uwaga! Nie napełniaj jej pod korek, bo zamarzając może rozsadzić butelkę.  Zostaw 4-5 centymetrów wolnego miejsca.

Dziwna choroba genetyczna. Objawy po zjedzeniu bobuInteria.tv
Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas