Reklama

Reklama

Używaj mniej kosmetyków

Półki w łazience, uginające się od żeli do mycia, płynów i różnych kremów – to już przeszłość. Aby cieszyć się promienną cerą – według nowych zaleceń – o wiele ważniejsza jest dieta i styl życia oraz prostsza pielęgnacja.

Piękno zaczyna się od zdrowej diety

Szara i ziemista skóra to efekt nie tylko przemęczenia, ale zaburzonej flory bakteryjnej jelit. Dlatego, jeśli zależy ci na jakości i wyglądzie skóry - wesprzyj ją od wewnątrz. 

Podstawą jest zdrowa dieta, bogata w naturalne składniki, prebiotyki (czyli substancje będące pożywieniem dla dobrych bakterii probiotycznych), antyoksydanty oraz witaminy. 

Nie przesadzaj z myciem

Oczyszczając skórę z brudu, kurzu, potu, zmywasz także jej naturalną ochronną warstwę. A kiedy robisz to zbyt intensywnie (np. gdy sięgasz po agresywne preparaty złuszczające czy myjące), usuwasz jej naturalną ochronę, czyli mikrobiom (bakterie, grzyby i substancje, którymi się odżywiają) i skóra staje się bezbronna.

Reklama

Dlatego peeling robiony raz w tygodniu - w zupełności wystarczy. Na co dzień najlepiej zmywać makijaż przy użyciu wody i oleju.

Mądrze dobieraj kosmetyki do typu swojej cery

Nie kieruj się hasłem "anti-ageing". Wybieraj kosmetyki świadomie i pamiętaj, że im krótszy ich skład, tym lepiej i mniejsze ryzyko alergii krzyżowych. 

Nie stosuj też kilku preparatów naraz, bo nie będziesz wiedziała, który nie służy twojej skórze. Poza tym wybieraj produkty, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko.  

Wybieraj delikatne i z krótkim składem kosmetyki. Nie nadużywaj w domu kremów z kwasami, bo to narusza barierę lipidową skóry. 

Ogranicz ilość zabiegów na co dzień

Rano umyj twarz letnią wodą i wklep krem odpowiedni do pory roku. Wieczorem zmyj twarz łagodnym preparatem i wmasuj np. olejowe serum.  

Zobacz także:

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: kosmetyki | kosmetyczka | pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy