Reklama

Wiosna, lato, jesień czy zima? Sprawdź, którym typem urody jesteś!

Wyróżniamy cztery podstawowe typy urody: wiosnę, lato, jesień i zimę. Sprawdź, którym z nich jesteś, aby móc jeszcze lepiej dobierać ubrania i dodatki do swojej cery, oczu czy włosów tak, aby podkreślały twoje naturalne piękno. Jaki jest twój typ urody?

Masz wrażenie, że złota biżuteria zupełnie do ciebie nie pasuje pomimo tego, że na twojej koleżance z pracy wygląda obłędnie, albo, że w żółtej bluzce nie jest ci do twarzy? Być może jesteś zimnym typem kolorystycznym. 

Zimne i ciepłe typy urody rozróżnia się m.in. po odcieniu cery. W przypadku tych pierwszych osób można dostrzec niebieski pigment, a w przypadku tych drugich - nico żółtawy. 

Jest to jednak zbytnie uproszczenie, dlatego warto wiedzieć przynajmniej, jakie cztery typy urody są najpopularniejsze. 

Nazwano je od pór roku: wiosną, latem, jesienią i zimą. 

Reklama

Typ urody wiosna

Jeśli chodzi o cerę, wiosna charakteryzuje się brzoskwiniowym lub złotawym pigmentem skóry. Niejednokrotnie pojawiają się też piegi, ale kobieta o tym typie urody może też mieć stosunkowo jasną cerę, która jednak pięknie się opala na lekko brązowawy kolor.  

Włosy pani wiosny najczęściej są jasne, ale utrzymane w ciepłym tonie lub ciemne, jednak z miodowymi lub złotymi refleksami. Oczy z kolei są zazwyczaj jasne, np. zielono-niebieskie, rzadziej piwne.

Na kobiecie o typie urody - wiosna najlepiej prezentować będą się ubrania w ciepłych kolorach. 

Jeśli niebieski, to koniecznie odcień morski, granat lub turkus. Można też zaryzykować z kobaltem, ale raczej należy odpuścić sobie błękity. Karmelowe, piaskowe, brązowe i beżowe sukienki lub płaszcze będą strzałem w dziesiątkę. 

Typ urody lato

Drugi typ urody to lato, który cechuje się porcelanową, niejednokrotnie naczynkową cerą, która przyjmuje różowawe lub błękitne tony, rzadziej oliwkową, ale chłodną. 
Nie opala się na tak wyrazisty kolor, jak pani wiosna, a raczej w stonowany sposób. Piegi są w tym przypadku rzadkie i raczej mało wyraziste. Włosy są utrzymane w popielatych odcieniach blondów lub brązów, a czasem bywają nawet platynowe. 

Pani lato zazwyczaj ma niebieskie, zielone lub szare oczy z delikatnymi plamkami na źrenicy.

Do lata idealnie pasują szarości, pastele np. blady róż, mięta czy błękit, cytrynowy czy złamana biel. Unikać należy klasycznej bieli i czerni, które nie podkreślą urody, a przytłoczą ją i sprawią, że nie będzie się wybijać.

Typ urody jesień

Skóra pani w jesiennym typie urody często przyjmuje odcień kości słoniowej, beżu lub brzoskwini. Jest ciepła i przebijają przez nie złotawe pigmenty. 

Włosy również są utrzymane w ciepłym tonie, niezależnie od tego, czy jest to blond, rudy, czy kasztanowy brąz. Oczy są raczej ciemne — piwne lub bursztynowe albo np. zielono-brązowe.

Jesień powinna sięgać po kolory w odcieniach nude. Dobrze sprawdzą się też mocne odcienie czerwieni np. miedź czy pomarańcz. 

Garderoba pani jesień może być tak kolorowa jak liście, które o tej porze roku spadają z drzew. Unikać należy jednak zbyt ostrych kolorów typu cytryna czy fuksja, bo wtedy efekt może wydawać się zbyt teatralny, a strój odciągnie uwagę od naturalnego piękna.

Typ urody zima

Typowa zima to bajkowa królewna Śnieżka, w przypadku której występuje kontrast pomiędzy ciemnym kolorem włosów a jasną cerą. 

Taka pani zima nie ma łatwo, jeśli chodzi o opalanie. Typ urody zima to jednak nie tylko przezroczysta, prawie biała skóra. Niektóre kobiety mają oliwkową cerę i jest to tzw. typ ciemny. 

Włosy kobiety o takim typie urody zazwyczaj są czarne lub ciemnobrązowe, a tęczówka oka wyraźnie kontrastuje z jasną gałką oczną.

Zima świetnie wyglądać będzie w klasycznej bieli, czerni i srebrze, jednak to nie oznacza, że trzeba ograniczać się do klasyki. 

Szkarłatna czerwień czy czekolada również będzie pięknie wyglądać na pani o takim typie urody. Podobnie jak malina czy szmaragd.

Czytaj również: 

Szykuje się towarzyski skandal. Żona Englerta cała w strachu

Dzień Chłopaka 2021. Tak świętują go polskie gwiazdy

Zodiak a wakacje. Co gwiazdy mówią o twoim sposobie podróżowania? 

Zobacz także

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama