Włos z głowy nie spadnie
Jesienią tracimy ich więcej, ale są sposoby na to, by to powstrzymać.
Bez uszkodzeń
Intensywne zabiegi upiększające, takie jak farbowanie czy rozjaśnianie, bardzo osłabiają włosy. Przesuszone kosmyki puszą się i rozdwajają na końcach. Przed przystąpieniem do zabiegów regeneracyjnych warto więc skrócić włosy o 2-3 centymetry (w zależności od długości).
Obcięcie zniszczonych końcówek od razu poprawi wygląd fryzury. Pamiętajmy też, aby nie myć włosów gorącą wodą i nie trzeć ich mocno ręcznikiem, ponieważ narażamy je w ten sposób na uszkodzenia.
Suszmy czuprynę letnim strumieniem powietrza, a najlepiej pozwólmy jej wyschnąć bez używania suszarki.
Jak prostujesz, stosuj balsamy
Wiadomo że prostownica niszczy włosy, ale nie zawsze potrafimy z niej zrezygnować. Powszechnym błędem jest używanie prostownicy bez wcześniejszego zastosowania preparatów chroniących włosy przed wysoką temperaturą.
Gorące płytki prostownicy mocno wysuszają kosmyki i powodują rozdwajanie się końcówek, kruszenie łodyg i w konsekwencji wypadanie włosów. Pamiętajmy więc o regularnym stosowaniu tzw. kosmetyków termoaktywnych.
Są to specjalne balsamy, mleczka i odżywki w sprayu.
Szampony i odżywki
Na kondycję włosów ogromny wpływ ma codzienna pielęgnacja. Zacznijmy od wyboru odpowiedniego szamponu i odżywki. Jeśli mamy tłuste kosmyki, nie stosujmy szamponów z olejkami, ani obciążających odżywek.
Najlepsze będą kosmetyki z wyciągami ziołowymi. Suche włosy myjmy szamponami z miodem, lnem i olejkami. A wypadające - ze skrzypem, z algami morskimi oraz ze specjalnymi składnikami odżywiającymi cebulki włosowe.
Mocne i sprężyste
Osłabione, wypadające włosy wymagają wzmocnienia. Ich kondycję poprawimy, stosując dwa, trzy razy w tygodniu odżywcze maseczki. Możemy je przygotować z produktów dostępnych w naszej kuchni.
Doskonale na porost włosów i wzmocnienie ich cebulek wpływa sok z czarnej rzodkwi. Wcierajmy go w skórę głowy 2-3 godziny przed każdym myciem.
Startą rzodkiew możemy też nałożyć na włosy w postaci maski.
41/2014 Rewia