Reklama

Reklama

Włosy w kolorze cappuccino. Ten trend w koloryzacji to hit!

Włosy w kolorze cappuccino to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w koloryzacji. Ma wiele odsłon, więc każda kobieta może wybrać dla siebie odpowiednią wersję. Ta koloryzacja to hit sezonu i w dodatku sprawdza się u pań w każdym wieku.

Włosy w kolorze cappuccino to najświeższy trend

Połączenie mlecznego brązu i blondu w chłodnej tonacji w ostatnim czasie stało się hitem. Ta koloryzacja to połączenie naturalności z klasyką. Potrafi podkreślić urodę i jak się okazuje, pasuje paniom w każdym wieku. Odcień ten jest uniwersalny i ciekawy, a w dodatku sprawdzi się na każdej długości włosów.

Chcąc nieco zmienić fryzurę i pomalować włosy na kolor cappuccino można zdecydować się zarówno na czystą, jednolitą farbę, jak i balejaż, refleksy oraz sombre lub ombre. W każdej z tych wersji nowy odcień będzie się prezentować zjawiskowo.

Reklama

Jak dobrać odpowiedni odcień cappuccino?

Kolor cappuccino ma kilka odcieni, a więc przed koloryzacją fryzjer powinien dobrać go do typu urody, koloru oczu oraz karnacji.

Przykładowo jasny odcień cappuccino jest na tyle uniwersalny, że podkreśli zarówno niebieskie, zielone, szare, jak i brązowe oczy. Natomiast nieco ciemniejsze, klasyczne cappuccino zaleca się kobietom po 40 roku życia, a najciemniejszy odcień najlepiej komponuje się z brązowymi oczami.

Chociaż są pewne zasady dotyczące doboru odpowiedniego koloru włosów, to nie zawsze trzeba rezygnować z wymarzonego odcienia. Istnieje możliwość dodania zarówno chłodniejszych, jak i cieplejszych refleksów w celu uzyskania idealnej fryzury.

Jak dbać o włosy w kolorze cappuccino?

Włosy po koloryzacji wymagają szczególnej pielęgnacji. Warto więc używać produktów, które je nawilżą i zregenerują, a także zapobiegną wypłukiwaniu się koloru.   

Poza tym, by zachować chłodny odcień, można sięgnąć po preparaty pozwalające pozbyć się żółtych tonów. Może to być zarówno fioletowa maska, jak i szampon. 

***

Zobacz także:

Jak działa mąka ziemniaczana na włosy?

Co zrobić, aby włosy się nie puszyły?

Fryzury z grzywką 2022: Te cięcia będą hitem roku!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koloryzacja włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy