Reklama

Reklama

Wonne sekrety

Jak się perfumować, by uwodzić zapachem?

Woń ulubionych perfum daje nam poczucie komfortu. Sprawia, że czujemy się ładniejsze, pewniejsze siebie. I nieważne, że zwykle są tylko wodą toaletową. 

Moc olejków

Kompozycja zapachowa to mieszanka olejków eterycznych rozpuszczonych w alkoholu. Od ich stężenia zależy, z jakim produktem mamy do czynienia. Prawdziwe perfumy zawierają od 20 do 43 proc. olejków. Woda perfumowana (eau de parfum) ma 10-20 procent olejków, jest trwała, o silnym zapachu. "Słabsze", 10-procentowe, są wody toaletowe (eau de toilette). Jeszcze delikatniejsze - wody kolońskie (eau de Cologne), zawierają 3-5 proc. olejków eterycznych. Najsubtelniejsze są mgiełki zapachowe (eau fraîche).

Reklama

Zapach z nut

Najpierw wyczuwamy górną - nutę głowy. Świeżą, owocową. Na początku intensywna, ulatnia się po 15-30 minutach. Druga nuta - serca - jest korzenna i kwiatowa. Decyduje o charakterze zapachu. Czujemy ją po 10 minutach i utrzymuje się na skórze do 2 godzin. Na końcu rozwija się nuta głębi. Nie jest intensywna, ale ulatnia się powoli i jest wyczuwalna od kilku do kilkunastu godzin. Pachnie wanilią, przyprawami, leśnymi owocami. Od niej kreatorzy rozpoczynają komponowanie zapachu. 

Pachnij z klasą

Perfumuj te miejsca, gdzie dobrze wyczuwalny jest puls: szyja, nadgarstki, zgięcia łokci. Dwa "psiknięcia" za uchem i na nadgarstki wystarczą, gdy idziesz do pracy. Długo pachną perfumy na dekolcie i na obojczykach. Taka aplikacja to najlepsza opcja na romantyczną kolację. Jeśli masz półdługie lub długie włosy, rozetrzyj w dłoniach kroplę perfum i przeczesz palcami pasma - zapach będzie się "uaktywniał" z każdym ruchem głowy.

Zapach dla ciebie

Kwiatowy

Takie perfumy - subtelne i kobiece - to wizytówka optymistek i romantyczek. Pasują paniom w każdym wieku. Najczęściej zawierają aromaty róży, lawendy, fiołka. Bywa, że dołącza do nich jaśmin, frezja czy lilia. Nutę ich głębi stanowi zwykle piżmo lub wanilia. Świeże kwiatowe perfumy szczególnie pięknie pachną na skórze wiosną i latem.

Orientalny


W odróżnieniu od kwiatowego jest nieco bardziej korzenny. Zawiera bowiem wanilię, cynamon czy też goździki. Orientalne nuty często wybierają kobiety tajemnicze i wrażliwe. Takie zapachy pasują do schyłku lata, jesieni, ale i... na wieczór. 

Szyprowy


To niezwykle oryginalne i rzadkie wody - dla indywidualistek i kobiet z charakterem. Rozpoznamy je po leśnym, żywicznym i nieco ziemistym zapachu. Szczególnie wyczuwalna jest w nich woń dębu, mchu oraz drzew cytrusowych. Interesujące, zdecydowane.

Orzeźwiający


Tego rodzaju perfumy stworzono dla wielbicielek wody, słońca i natury. Są świeże i energetyczne. Lubią je zwłaszcza młode kobiety. To kompozycje nut wodnych, morskiej bryzy, wodorostów, ale też ogórka i arbuza. Często są łączone w zapachy morsko-cytrusowe. Pasują do lata, zimą dla niektórych mogą być za "chłodne".

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy