Zielony koktajl dla urody

​Warzywa, owoce i rośliny w tym kolorze są bogate w składniki odżywcze oraz chlorofil, który pomaga oczyszczać organizm. Warto stosować je w diecie, ale też w pielęgnacji skóry.

Zielone warzywa i owoce
Zielone warzywa i owoce123RF/PICSEL

Aloes świetnie nawilża i łagodzi

Picie soku z aloesu pobudza przemianę materii i wzmacnia odporność. Stosowany na skórę przynosi ukojenie w stanach zapalnych. Roślina ta należy do sukulentów, które wyróżniają się zdolnością do magazynowania wody w tkankach. Nic dziwnego, że podobny efekt zapewnia naszej skórze!

Wyciągi z aloesu gwarantują cerze skuteczne i długotrwałe nawilżenie. Jeśli Twoim problemem jest przesuszona skóra, sięgnij po krem z tym składnikiem. 

Sok z tej rośliny słynie z tego, że łagodzi podrażnienia. Zawarta w nim aloektyna działa przeciwzapalnie. Krem z aloesem stosuj więc w walce z niedoskonałościami cery. Choć nie usuwa przyczyn trądziku, może być czynnikiem wspomagającym jego leczenie.

Warto mieć w domu aloes w doniczce. Gdy osiągnie wiek 3 lat i długość liści ok. 20 cm, wystarczy odciąć kawałek mięsistego liścia i wycisnąć jego zawartość. Miąższ nakładaj bezpośrednio na skórę: punktowo lub jako maseczkę.

Ogórek odświeża i rozjaśnia cerę

Zawiera sole mineralne, enzymy i kwasy organiczne, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry. 

Warzywo to zawiera aż 97% wody - nic dziwnego, że działa na cerę przede wszystkim nawilżająco i odświeżająco. Świeży zapach ogórka przyjemnie orzeźwia - stąd jego obecność w wodach toaletowych. 

Ekstrakt z ogórka zapewnia skórze nie tylko nawodnienie, ale też wygładza ją, łagodzi podrażnienia, koi, ściąga rozszerzone pory i tonizuje. Sprawdzi się przy cerze normalnej, suchej oraz tłustej i problematycznej - normalizuje bowiem pracę gruczołów łojowych.

Sok z ogórków ma właściwości oczyszczające i rozjaśniające. Poprawia koloryt cery i pięknie ją rozświetla, dodając jej zdrowego blasku. Dodatkowo wybiela przebarwienia, plamki i piegi.

Ogórkowy krem pod oczy zmniejszy obrzęki i opuchliznę, rozjaśni też cienie. Podobnie zadziałają plasterki świeżego ogórka. 

Awokado odmładza i chroni

Aztekowie uważali je za symbol miłości i płodności. Jest skarbnicą witamin A, C i E, zwanych witaminami młodości, cennych minerałów oraz zdrowych tłuszczy. Kosmetyki z awokado chronią skórę twarzy i ciała przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego warto je stosować właśnie teraz, zimą.

Ze względu na swoje właściwości odmładzające, ekstrakt z awokado znajdziesz w produktach do cery dojrzałej. Redukuje zmarszczki, przywraca skórze odpowiednie napięcie i elastyczność, pobudza syntezę kolagenu. 

Wyciągi z tego owocu zwalczają wolne rodniki i wzmacniają naturalny płaszcz ochronny skóry. 

Dbają także o jej dobre natłuszczenie. Preparaty z jego dodatkiem warto stosować zarówno do skóry ciała, jak i twarzy, by zapewnić jej optymalną ochronę.

Awokado jest dobrze tolerowane przez skórę - po kosmetyki z wyciągiem z niego mogą sięgać osoby z bardzo wrażliwą cerą. 

Wprowadź awokado do swojej diety: obniża poziom cholesterolu i korzystnie wpływa na układ nerwowy. Po przyrządzeniu sałatki nie wyrzucaj skórki. Łyżeczką zeskrob z niej miąższ - to właśnie ta jego część jest najbardziej bogata w "witaminy młodości". Użyj go jako maseczki pod oczy. Zmęczona i podatna na zmarszczki skóra doceni taki okład.

Zmysłowe smaki: Zielone smoothieINTERIA.PL
Na Żywo
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas