Reklama

Reklama

Zima na parapecie

Właściwa pielęgnacja pomoże roślinom przetrwać brak słońca i mniejszą wilgotność powietrza.

Znajdź odpowiednie miejsce. Jeśli pod oknem jest grzejnik, na parapecie będzie za gorąco. Z kolei z dala od okna - za ciemno. Ustaw rośliny w miejscu widnym, ale daleko od kaloryfera. Przed wyjściem z domu i na noc obniż temperaturę w mieszkaniu.

Podlewaj rzadziej niż w ciepłych porach roku. Nie dopuść jednak do przesuszenia bryły korzeniowej. Używaj miękkiej, przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Podczas nawadniania przemocz całą bryłę korzeniową. Potem jednak nie dolewaj wody dopóki ziemia nie przeschnie.

Reklama

Zwiększ wilgotność powietrza w mieszkaniu. Powieś na grzejniku lub postaw na parapecie naczynie z wodą albo włącz nawilżacz. Niektóre rośliny lubią zraszanie. Pamiętaj o tym szczególnie zimą.

Codziennie wietrz mieszkanie. Kiedy na dworze jest duży mróz lub wieje zimny wiatr, odsuń doniczki od okna. Nagła zmiana temperatury może im bowiem zaszkodzić.

Duże liście przecieraj wilgotną szmatką, aby usunąć z nich kurz, który utrudnia oddychanie. Kaktusy i te, które mają liście z meszkiem, omieć miękkim pędzelkiem. Z roślin o małych liściach zmywaj pył prysznicem, letnią, nie zimną wodą. Nie używaj do nabłyszczania oleju, mleka, piwa, ponieważ zatykają pory, co prowadzi do obumierania rośliny.

Zobacz także:


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy