Reklama

Reklama

Jak dogadać się z teściową

Relacje z matką męża bywają skomplikowane.

Czasami potrzeba sporo dobrej woli z obu stron, by stosunki stały się bardzo dobre. Warto jednak o to powalczyć.

Według sond internetowych, aż 66 proc. respondentek narzeka na swoje teściowe. Na szczęście aż 34 proc. kobiet twierdzi, że ma świetną teściową i ta liczba z każdym rokiem rośnie.

Okaż jej szacunek

Pamiętaj, by nie krytykować jej przed mężem. Jest jego mamą i nigdy nie przestanie nią być, dlatego okaż jej szacunek i zrozumienie. Nie zgadzaj się, by ingerowała za mocno w wasze życie, ale od czasu do czasu pozwól jej na kilka uwag i wysłuchaj ich uważnie. Nie zakładaj z góry, że chce się wtrącać. Pomyśl raczej, że troszczy się o was i chciałaby czuć się potrzebna.

Reklama

Od czasu do czasu sama spytaj teściową o radę lub poproś o przepis na potrawę, którą lubi jej syn. Na pewno bardzo ją tym ujmiesz i twoje notowania u niej wzrosną.

Kochaj jej syna

Okazuj swojemu mężowi dużo uczucia w towarzystwie teściów. Zawsze mów o nim dobrze. Nic nie jest tak ważne dla matki jak to, by jej syn był z kobietą, która go szanuje i kocha. Jeśli zaczniesz na niego narzekać, teściowa poczuje się krytykowana, bo przecież to ona go wychowała.

Nie proś jej też o rozstrzyganie waszych konfliktów - to oczywiste, że będzie bronić swojego syna. Wasze kłótnie i spory powinny być wyłącznie waszą sprawą. Jeśli będziesz traktować teściową przyjaźnie i postarasz się zrozumieć jej punkt widzenia, na pewno się dogadacie.

Życie na gorąco 17/2011

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje