Reklama

Reklama

Gdy twój mężczyzna utknął w sieci

Jeśli twój partner spędza przed komputerem całe wieczory, masz prawo czuć się osamotniona i odsunięta na dalszy plan.

Nie daj sobie wmówić, że to normalny sposób spędzania czasu. Zacznij działać już dziś.

Powiedz, co czujesz


Wyjaśnij mu, że czujesz się zaniedbywana i że ci to nie odpowiada. Najlepiej zrób to rano, a nie wieczorem, gdy on tkwi z nosem przy ekranie. Postaw warunek: przynajmniej dwa razy w tygodniu(na początek) ma spędzić wieczór z tobą i wyłączyć komputer.

Przedstawiaj mu zgubne skutki tkwienia przy ekranie: otyłość, nadciśnienie, stres, zmęczenie, impotencja. Wolny wieczór spędzajcie poza domem - umawiajcie się z przyjaciółmi, idźcie na spacer lub zapraszajcie do siebie znajomych. Przy nich będzie mu trudno siedzieć przed ekranem.

Reklama

Jeśli partner nie będzie chciał zmienić swojego postępowania, ty zmień swoje - spędzaj czas poza domem, nie gotuj, nie sprzątaj.

Nie akceptuj tego

Jeśli odkryjesz, że on prowadzi na czatach rozmowy z innymi kobietami o charakterze intymnym lub ogląda strony pornograficzne - nie zgadzaj się na to i nie daj sobie wmówić, że to normalne. Powiedz kategorycznie, że nie akceptujesz jego zachowania i ma z tym natychmiast skończyć.

Jeśli tego nie zrobi, namów go na wizytę u psychologa - być może, skoro nie reaguje na twoje prośby, jest uzależniony i sam nie potrafi wyjść z zaklętego kręgu. Jeśli tak właśnie jest, okaż mu wsparcie, ale nie akceptuj jego zachowań. Walcz o zmianę.

Życie na gorąco 5/2012

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje