Reklama

Reklama

Jak mądrze odpoczywać

Przed świętami jesteśmy wyjątkowo zabiegane: robimy zakupy, sprzątamy, szykujemy świąteczne dania. Ale gdy nadejdą święta, nadal nie odpoczywamy. Dlaczego?

Według sond internetowych, aż 75 proc kobiet nawet podczas świąt ma zajęty cały dzień. Stoimy w kuchni, szykując świąteczny obiad, obsługujemy gości, których zaprosiliśmy, potem zmywamy i sprzątamy. Ani chwili odpoczynku! A to błąd!

Świąteczne lenistwo

Po to są święta, by odpoczywać i nabrać dystansu do codzienności. Dlatego nic się nie stanie, jeśli tym razem nie przyjmiesz gości u siebie (jeśli robiłaś tak co roku, pora wreszcie na rewizytę) i nie będziesz nadskakiwać domownikom. Ustal z nimi wcześniej, że skoro przygotowałaś święta, to oni cię obsługują.

Ciesz się naturą

Według lekarzy, kobieta, zwłaszcza po 35. roku życia, by się zrelaksować, powinna głównie... spacerować i przebywać na świeżym powietrzu. Więc nie żałuj sobie, szczególnie w świąteczne dni, miłych chwil w parku lub na działce. I poświęć ten czas wyciszeniu się, głębokiemu oddychaniu i myśleniu o miłych rzeczach.

Reklama

Sama się przekonasz, że dzięki tak prostemu sposobowi poczujesz się wypoczęta i... nabierzesz sił do nowych wyzwań.

Życie na gorąco 16/2011

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy