Reklama

Reklama

Silna od zaraz

Masz już dość tego, że zawsze stoisz w drugim szeregu? Oto sposoby na większą pewność siebie.

Brytyjscy badacze przekonują, że pewność siebie można również dziedziczyć. Potomkowie pewnych siebie rodziców nie będą mieli raczej w przyszłości kłopotów ze zbyt niską samooceną. Uwaga - tę cechę częściej dziedziczy się po ojcu!

Co możesz zrobić, by inni zobaczyli twoją moc?


Stwórz plan działania.
Na kartce papieru spisz to, z czego jesteś dumna i powieś w widocznym miejscu. Patrz na nią, gdy poczujesz, że słabnie twoja wiara we własne umiejętności. Na drugiej to, co chciałabyś zmienić i co możesz zmienić. Nauczyć się języka, schudnąć, zdobyć nowe kompetencje? Jeśli czegoś nie możesz zmienić, przestań się tym zamartwiać i zaakceptuj to.

Zacznij nad sobą pracować. Zamiast koncentrować się na swoich brakach - działaj! Zapisz się na kurs języka czy przejdź na dietę. Jeśli zaczniesz nad sobą pracować, poczujesz dumę. Nie stawiaj sobie jednak zbyt wygórowanych zadań!

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi. Nic nie dodaje animuszu bardziej od opinii tych, którym na Tobie zależy. Nie mów, że się mylą, gdy Cię komplementują. Powtarzaj ich słowa, gdy będziesz sama. Naucz się myśleć i mówić o sobie dobrze.

Słuchaj innych, ale mądrze. To, co mówią o tobie inni, może być wskazówką. Twierdzą, że jesteś np. małomówna? Zastanów się, czy nie jest to prawda. Jeśli tak, spróbuj częściej zabierać głos. Nie pozwól jednak na to, by ktoś cię ciągle krytykował. To obniża samoocenę. Kończ takie tyrady słowami, że masz inne zdanie na swój temat.

Reklama

Zadbaj o siebie. Świadomość, że ładnie wyglądasz, podniesie twoją pewność siebie. Na samopoczucie dobrze wpływają też ćwiczenia fizyczne - wydzielają się endorfiny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy