Reklama

Reklama

Uwierz w swoje możliwości

Dobre myślenie o sobie i wiara we własne talenty daje nam odwagę do podejmowania ważnych decyzji.

Myśl o sobie dobrze. Jeśli wierzysz w to, że możesz, to możesz. Jeśli nie wierzysz, że coś ci się może udać - to zgodnie z tym przekonaniem tak będzie. Myśli zamieniają się w słowa, słowa - w czyny, czyny w zachowania, a zachowanie w charakter. Zatem już na etapie myśli kształtujesz swój los. Ważne, byś myślała o sobie pozytywnie!

Skup się na tym, co robisz dobrze. Każdy z nas coś robi lepiej, a coś innego gorzej. Ważne, by skupiać się na tym, co nam wychodzi. "Może nie umiem świetnie gotować, ale za to dobrze szyję. Szef powiedział, że nikt tak jak ja nie przygotuje budżetu".

Reklama

Otaczaj się ludźmi, którzy w ciebie wierzą. Być może w przeszłości słyszałaś: "Nic z ciebie nie będzie", "Na pewno nie dasz rady", "Po co się w ogóle za to zabierasz". Odetnij się od tych komunikatów - słuchaj tych, którzy cię wspierają.

Nie porównuj się z innymi. Zawsze będą wokół ciebie osoby bardziej utalentowane, mądrzejsze, piękniejsze. Nie ma sensu porównywać się z kimś, kto ma więcej możliwości. Nie masz na to wpływu. Ale masz wpływ na swój los. Dlatego wciąż się rozwijaj, kształtuj, wyznaczaj sobie nowe, choćby małe cele i je realizuj.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy