Wygładź łokcie

Skóra w tym miejscu jest o wiele grubsza niż w innych częściach ciała. Może być również szorstka i ciemna, co nie dodaje urody. Dbaj więc o nią szczególnie.

123RF/PICSEL

Wygładź łokcie

Korzystaj z masaży i kąpieli

Redukują zrogowacenia, uelastyczniają skórę.

Podczas kąpieli pod prysznicem lub w wannie pocieraj łokcie pumeksem, rękawicą frotté albo szorstką gąbką z włókien sizalowych lub luffa (z roślin tropikalnych). Dzięki temu poprawisz krążenie, a także kondycję skóry i usuniesz stwardnienia. l Używaj delikatnych mydeł do mycia, bo antybakteryjne pozbawiają skórę naturalnej ochrony lipidowej i mogą ją podrażnić.

Możesz zaopatrzyć się w domowy masażer (np. z podczerwienią), który wykorzystasz zarówno do łokci, jak i do kolan. 

Dobrze zrobi Ci też np. kąpiel rumiankowo-pomarańczowa. Do płóciennego woreczka wsyp 4 łyżki suszonego rumianku (albo 4 saszetki herbaty rumiankowej). Do tego dodaj 2 pokrojone w plastry pomarańcze.

Umieść pod strumieniem gorącej wody. Poczekaj, aż nieco przestygnie i zanurz się w ciepłej kąpieli na 10 minut. Potem wytrzyj energicznie ciało, zwłaszcza łokcie, ręcznikiem, aby pobudzić krążenie.

Źródło: Na żywo
Zrób peeling i zmiękcz skórę

​Zmieszaj: 3 łyżki soli (gruboziarnistej lub morskiej) albo brązowego (ew. białego) cukru z 1,5 łyżki oliwy. Możesz dodać kilka kropli witamin A+E, sok z cytryny lub odrobinę olejku waniliowego czy lawendowego. Peeling zrobisz również z łyżki cukru z 1/4 szklanki miodu. Wetrzyj kolistymi ruchami w wybrane miejsca i spłucz po 10 minutach.

Po peelingu nałóż od razu grubszą warstwę odżywczego, zmiękczającego lub tłustego kremu (np. do rąk) albo wazeliny (balsam zwykle jest niewystarczający). Przykryj go folią, owiń ją gazą, bandażem i zostaw na noc.

Używaj preparatów z mocznikiem, parafiną, ceramidami, kwasem hialuronowym, mlekowym, olejem silikonowym, roślinnymi (np. z wiesiołka), gliceryną, masłem shea i lanoliną.
Rób okłady i specjalistyczne zabiegi
 
Rozgrzej parafinę w naczyniu zanurzonym w gorącej wodzie. Przelej do płaskiego pojemnika. Gdy przestygnie i będzie powoli tężeć, zanurz łokcie na 5 minut. Kiedy zacznie twardnieć, przyłóż folię i owiń ręcznikiem. Po 30 minutach zdejmij i wetrzyj krem nawilżający. Kurację wykonuj raz w tygodniu.

Jeżeli już minie okres izolacji, możesz zdecydować się na zabiegi nawilżające (m.in. za pomocą preparatów z witaminą A), naświetlania lampą rozgrzewającą, falami radiowymi, peelingi chemiczne czy mezoterapię (zastrzyki z kwasu hialuronowego).
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas