Sierpniowe cebulowe

Zdobią rabaty i ożywiają tarasy w środku lata, czyli wtedy, kiedy większość popularnych roślin cebulowych kwitnienie ma już dawno za sobą.

123RF/PICSEL

Sierpniowe cebulowe

Zefirant

Dorasta zaledwie do 25 cm. Lubi umiarkowanie wilgotne podłoże, dlatego świetnie się czuje na słonecznym skalniaku. Jego urocze kwiaty o lejkowatym kształcie wyrastają po jednym na nagich pędach kwiatostanowych. Mogą być białe, żółte, różowe albo czerwone. W naszym klimacie zefirant może przemarzać. Dlatego cebule jesienią wykopujemy i przechowujemy do wiosny. Na przełomie kwietnia i maja wsadzimy je do gruntu.
Tygrysówka pawia

Ta zakwitająca w lipcu i sierpniu krewniaczka kosaćców ma charakterystyczną gardziel pokrytą kontrastująco zabarwionymi cętkami, przypominającymi cętki tygrysie. Cebule sadzimy na przełomie kwietnia i maja, byle nie w tym samym miejscu i nie w ziemi po kwitnących latem mieczykach.
Sparaksis trójbarwny

Kwitnie w lipcu i sierpniu, przez osiem tygodni od posadzenia bulw. Sześciopłatkowe kwiaty (białe, różowe, pomarańczowe lub czerwone) z czarnożółtą gardzielą zebrane są po kilka w luźne kłosy. Lubi podłoże przepuszczalne, piaszczyste, z dodatkiem gliny i torfu. Do końca lata dokarmiamy go nawozem z niską zawartością azotu.
Paciorecznik ogrodowy (kanna)

Ma duże, fantazyjne kwiaty o śr. 12 cm, zebrane w kłosy na szczycie pędów. Wspaniale się prezentuje w grupach i pośrodku rabaty, otoczony innymi roślinami. Kanny możemy też uprawiać w dużych pojemnikach na patio lub tarasie - w ziemi próchniczej, zasobnej w składniki pokarmowe, obficie je podlewając i nawożąc.
+3
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas