Reklama

Reklama

4 skuteczne sposoby na bezsenność

Problemy z zasypianiem wynikają najczęściej ze stresu, niepokoju, napięcia. Sen jak tlen jest niezbędny do życia.

Większość dorosłych potrzebuje 7 do 8 godzin snu w godzinach nocnych. Spokojny odpoczynek jest podstawą sprawnego funkcjonowania twojego ciała i umysłu.

Leżysz godzinami, przewracasz się z boku na bok a sen mimo to nie przychodzi? Nie tylko ty masz problem z zasypianiem. Z bezsennością zmaga się co drugi Polak. Brak snu może mieć różne podłoże. Nawarstwienie myśli, natłok wrażeń kończącego się dnia, czy problemy zdrowotne to bardzo częste przyczyny problemów z zasypianiem. Oto kilka sposobów, które wpływają na zdrowy sen.  

Herbatka z melisy

Gorący napar z melisy pomoże opanować emocje, uciszy organizm, przywróci regularne bicie serca. Najlepiej zrezygnować z torebek i postawić na herbatę liściastą. Pij regularnie na godzinę przed pójściem spać. Opcjonalnie liście melisy można zalać butelką białego wina i pozostawić w ciemnym miejscu na dwie doby.   

Reklama

Rumianek


Łyżeczkę rumianku zalej wrzącą wodą i odczekaj około pół godziny. Herbatki z rumianku są bogate w wapń i magnez. Substancje te pomagają w zasypianiu.  

Ciepłe mlekoZawarty w mleku wapń wspomaga produkcję melatoniny, odpowiedzialnej za regulację godzin snu. Wypicie szklanki ciepłego mleka przed snem uspokoi organizm dzięki czemu szybciej zaśniesz.  

Odpowiednia dietaBardzo ważne jest prawidłowe odżywianie się. Pamiętaj, aby ostatni posiłek spożywać około 3 godziny przed snem. Jeśli kładziesz się spać o północy, kolację zjedz o 21. Unikaj zasypiania głodnym lub przesadnie najedzonym. Jedna i druga sytuacja mogą zaburzać sen.

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: bezsenność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy