Reklama

5 rad, jak pokonać zmęczenie

Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na pokonanie zmęczenia.

1. Sen

Nic tak nie regeneruje, jak dobrze przespana noc. Gdy mamy problem z zaśnięciem, wypijmy wieczorem herbatkę z melisy albo chmielu. Usypiająco podziała również zjedzenie banana lub kilku biszkoptów.

2. Aromaterapia

Dobre efekty w ładowaniu akumulatorów daje aromaterapia. Unoszący się w powietrzu zapach energetyzującego olejku z geranium, cynamonowego czy mandarynkowego poprawia nastrój i pobudza. Możemy po prostu rozpylać w mieszkaniu wodę z dodatkiem kilku kropel któregoś z tych olejków albo podgrzewać ją w kominku aromaterapeutycznym.

3. Ruch

Regularny wysiłek fizyczny pozwoli nam oderwać się od problemów, zregenerować organizm i łatwiej zasnąć. Jeśli pogoda nie zachęca do wyjścia, zróbmy kilka prostych ćwiczeń w domu. Z pewnością dodadzą energii.

Reklama

4. Dieta

Jeśli chcemy zapewnić sobie dopływ energii na dłużej, jedzmy produkty zawierające węglowodany złożone. Znajdziemy je w makaronie żytnim, pieczywie pełnoziarnistym, kaszach i ryżu. Nie wychodźmy z domu bez śniadania.

5. Naprzemienny prysznic

Każdego ranka weźmy naprzemienny ciepły i chłodny prysznic. Zakończmy zimnym. Zabieg ten pobudza organizm i wzmacnia odporność.


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy