Reklama

Reklama

Bez niej nie schudniesz

Lekarze i dietetycy zwracają uwagę, że problemy z utratą niechcianych kilogramów, mogą wiązać się z niedoborami witaminy D3. Skąd takie powiązanie?

Witamina, o której mówi się coraz częściej, ma związek nie tylko z mineralizacją kości.

D3 wspiera procesy detoksykacji wątroby, która pełni szereg ważnych funkcji w organizmie. Zarządza gospodarką węglowodanową, tłuszczową i białkową, produkuje niezbędną do trawienia tłuszczów żółć, a także redukuje działanie drobnoustrojów chorobotwórczych.

Wątroba działa niczym wielki filtr, który usuwa z organizmu toksyczne substancje.

Endokrynolog dr Shalamar D. Sibley, zajmująca się leczeniem cukrzycy i zaburzeń metabolicznych, już kilka lat temu wykazała, że otyłość ma związek z niedoborem witaminy D. Przeprowadzając badania udowodniła, że szybciej chudły osoby, które nie miały niedoborów tejże witaminy.

Reklama

Nie wystarczy jednak brać garści suplementów, żeby uzyskać upragnioną wagę. Najlepsza będzie zmiana stylu życia i wprowadzenie do swojej codziennej diety produktów obfitujących w tę witaminę.

Jest to niezwykle ważne nie tylko w kontekście zgrabnej sylwetki, ale poczucia zadowolenia i... szczęście. Witamina B3 bowiem, bierze udział w produkcji dopaminy, która wpływa na poprawę nastroju.  

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: witamina d

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy