Bolesny półpasiec
Po wyleczeniu ospy wietrznej, jej wirus nadal pozostaje w organizmie. Po ponownym uaktywnieniu wywołuje półpaśca. Schorzenie objawia się pojawianiem się na ciele, wzdłuż przebiegu nerwów, zaczerwienionych plam i wykwitów, pokrytych bolesnymi pęcherzykami.
Po wyleczeniu ospy wietrznej, jej wirus nadal pozostaje w organizmie. Po ponownym uaktywnieniu wywołuje półpaśca. Schorzenie objawia się pojawianiem się na ciele, wzdłuż przebiegu nerwów, zaczerwienionych plam i wykwitów, pokrytych bolesnymi pęcherzykami.
Zmiany tworzą się na twarzy: grzbiecie nosa, w okolicach oka, także na tułowiu, a przede wszystkim na klatce piersiowej, plecach, brzuchu. Zazwyczaj lokalizują się tylko po jednej stronie ciała - stąd nazwa choroby.
Często z chorobą wiążą się bardzo dotkliwe bóle, a uporanie się z nią może potrwać od 2 tygodni do miesiąca. Aby przyspieszyć leczenie i złagodzić dolegliwości stosuj leki poprawiające efektywność układu odpornościowego i domowe środki łagodzące.
Naturalne leki pokonają wirusa
Jeżówka pomaga zwalczać wirusy. Łyżeczkę suszu korzenia ziela zalej szklanką wrzątku i odstaw na 20 minut do zaparzenia. Pij 2 razy dziennie. Ziele jeżówki to bogactwo glikozydów, flawonoidów, apoliacetylenów, alkiloamin, cynaryny i olejku eterycznego. Działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie.
Buraki i jabłka wzmacniają krew, dostarczają wit. C i minerałów, dzięki czemu przyspieszają leczenie infekcji i chronią przed nimi organizm. Szklankę soku z kiszonych buraków zmiksuj z jednym jabłkiem na gęsty koktajl. Pij dwa razy dziennie.
Kiszone buraki możesz przygotować sama: kilogram warzyw obierz, pokrój na małe kawałki i wrzuć do słoja. Dodaj trzy ząbki czosnku, jeden liść laurowy, dwa ziarna czarnego pieprzu. Zalej trzema szklankami przegotowanej i ostudzonej wody z łyżki soli. Słój zakręć i odstaw na pięć dni w ciepłe miejsce, aż na miksturze zrobi się piana. Wówczas przestaw w chłodne miejsce. Po 8 dniach buraki będą ukiszone.
Wirusy pomogą zwalczyć grzyby shitake. Codziennie jedz pięć grzybów - rozmoczone dodawaj do potraw albo suche zmiel i spożywaj, popijając wodą.
>>> Przejdź na następną stronę i zobacz jadłospis, który pomoże przyspieszyć leczenie <<<
Kompresy złagodzą ból
Gorczyca wytwarza promieniowanie, które działa przeciwzapalnie i łagodzi ból. Nasiona białej gorczycy włóż do nagrzanego do 100°C piekarnika na 15 minut, a następnie przesyp je do lnianego woreczka. Połóż na miejscu wykwitów i pozostaw na 10 minut. Stosuj przed snem. Papka z aspiryny i alkoholu odkazi wykwity, przyspieszy ich obsychanie. Tabletkę aspiryny rozgnieć i wymieszaj z łyżką alkoholu (np. wódki 40 proc.). Posmaruj wykwity, zabezpiecz jałowym kompresem i bandażem. Pozostaw na dwie godziny. Powtarzaj dwa razy dziennie przez siedem dni.
Dieta przyspieszy leczenie
Skomponuj codzienny jadłospis tak, by zawierał pięć porcji warzyw i owoców dziennie. Powinny się wśród nich znajdować ciemnozielone warzywa - m.in. brokuły, szpinak, jarmuż, sałaty, a także czerwone, pomarańczowe i fioletowe: papryka, marchewka, pomidory, morele, cytrusy, buraki, bakłażany. Postaw na zdrowe tłuszcze omega-3 - spożywaj morskie ryby, oleje z pierwszego tłoczenia, orzechy.
Zobacz także: