Reklama

Reklama

Co mamy we krwi?

Zdradź mi swoją grupę krwi, a powiem ci, jakie jedzenie ci służy, co kryje twoja osobowość i jak tam u Ciebie ze zdrowiem.

Istnieją cztery podstawowe grupy krwi: A, B, 0 i AB. Każda z nich różni się obec- nością lub brakiem charakterystycznych antygenów, znajdujących się na erytrocytach, czyli czerwonych krwinkach. Na ich powierzchni obecne jest również białko D, czyli czynnik Rh. W przypadku jego obecności grupa krwi jest Rh dodatnia. Jeśli go nie ma  - Rh ujemna. Współczynnik ten jest niezwykle ważny, gdy ktoś planuje ciążę, bo może pojawić się tzw. konflikt serologiczny.

Pojawia się on wtedy, gdy matka posiada krew z czynnikiem Rh-, a ojciec z czynnikiem Rh+. Obecna medycyna potrafi sobie jednak z tym radzić.

Reklama

Osobowość i zdrowie

Grupa A - jej właściciele są rozsądni, skryci i obowiązkowi. Wśród nich często zdarzają się perfekcjoniści. Niestety, są podatni na choroby cywilizacyjne - miażdżycę i cukrzycę, ale za to odporni na wirusy. Gdy w ich diecie jest za dużo mięsa i cukrów, przybierają na wadze. 

Grupa B - osoby, w żyłach których płynie krew grupy B, to zwykle ludzie spokojni, przyjaźni i elastyczni. Kobiety jednak potrafią być bardzo impulsywne. Natomiast pod względem zdrowotnym ten typ jest bardzo wytrzymały. Smażone potrawy i pieczywo powoduje u nich gromadzenie tłuszczu.

Grupa AB - to dobrzy organizatorzy, choć niezbyt zdecydowani. W przyjaźni i miłości są bezinteresowni. Rzadko miewają problemy ze zdrowiem, bo to zwykle ludzie silni fizycznie i obdarzeni doskonałą przemianą materii. Jeśli brakuje im ruchu, od razu się to odbija na ich figurze.

Grupa 0 - ludzie z tą grupą krwi są praktyczni, asertywni i uprzejmi. Łatwo nawiązują kontakty i konsekwentnie dążą do celu. Nie mogą narzekać na zdrowie. Bardzo często dokuczają im wrzody żołądka. Natomiast dodatkowe kilogramy zyskują, gdy nieregularnie się odżywiają.

Grupa krwi typu A "Rolnik" To roślinożercy

W ich przypadku mięso spowalnia metabolizm i przyczynia się do odkładania tłuszczyku (Nie możesz żyć bez mięsa? Pozwól sobie na indyka). Nabiał również jest słabo trawiony. Produkty, które pomogą ci schudnąć, to: oleje roślinne,  soja, warzywa i ananas.

Grupa krwi typu B "Koczownik"

Dieta tego osobnika jest bardzo różnorodna - obfituje zarówno w produkty mleczne, jak i mięsne. Choć tych ostatnich nie potrzebuje za dużo, wystarczy raz w tygodniu - najlepiej wołowina, cielęcina lub indyk. Ryby za to mogą jeść do woli. Jedząc mięso, warzywa i chudy nabiał - chudną.

Grupa krwi typu AB "Człowiek współczesny"

Ludzie z tą grupą krwi powinni odżywiać się w sposób mieszany. Mięso w niewielkich ilościach  i niezbyt tłuste. Przetwory mleczne im nie szkodzą. Grupa AB ma dosyć wrażliwy układ pokarmowy.  W chudnięciu pomagają im zielone warzywa i produkty mleczne.

Grupa krwi typu 0 "Myśliwy"

Osoby z tą grupą krwi powinny jeść jak najwięcej chudego mięsa, ryżu, brokułów i szpinaku. Źle natomiast trawią produkty zbożowe, a szczególnie pszenicę i kukurydzę. Ich dieta powinna być bogata w jod,  bo często mają problemy z niedoczynnością tarczycy.


IK

 

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy