Reklama

Reklama

Ćwicz koncentrację

Naukowcy nie mają wątpliwości, że aktywność dotyczy także pracy mózgu. Okazuje się, że nawet kwadrans poświęcony na ćwiczenia mózgu ma pozytywny wpływ na jego pracę i naszą koncentrację.

Co warto robić? 

Nie muszą to być skomplikowane ćwiczenia fizyczne. Można wykonywać krążenie ramion. Najpierw obiema rękami do przodu, potem do tyłu, a następnie naprzemienne - prawą w przód, lewą do tyłu i na odwrót. 

Uniesionymi przedramionami zataczaj koła, oczywiście naprzemiennie - lewą ręką rób kółka w prawo, prawą w lewo. 

Stojąc na prawej nodze unieś lekko w bok lewą nogę i prawą rękę. Teraz zamień strony - lewą rękę i prawą nogę unieś do góry. 

Gdy dojdziesz do wprawy w robieniu ćwiczeń stojąc, wprowadź kolejne utrudnienie - ćwicząc zacznij chodzić lub truchtać. 

Reklama

Jeśli dotychczas wycierałaś blat czy kurz trzymając ściereczkę w prawej dłoni, zacznij to robić lewą. 

Podobnie postępuj z innymi codziennymi czynnościami - czesz włosy i myj zęby drugą ręką. Nie rób tego z użyciem narzędzi, którymi, z braku wprawy, możesz się skaleczyć - nie używaj noża, tasaka, tłuczka do mięsa, agrafki, szpilki, igły, żyletki, sekatora, piły mniej sprawną, nieprzystosowaną do tych czynności ręką. 

Ćwicz rysowanie obiema rękami jednocześnie - prawą rysuj kółka, a lewą - kreski, potem na odwrót. Rysuj obiema rękami znak nieskończoności, czyli poziome ósemki. 

Po co takie zamieszanie? 

Ćwiczenia wykonywane naprzemiennie jedną kończyną w prawo, drugą w lewo - to dobry sposób na współgranie obu półkul mózgowych i poprawę koncentracji. Początkowo będziesz się mylić i popełniać błędy, ale nie martw się tym i nie zrażaj. Z czasem ćwiczenia zaczną ci wychodzić coraz lepiej.  

Zobacz także: 

Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: koncentracja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy