Reklama

Reklama

Czego nie lubi tłuszcz

Chcesz schudnąć? Zmień nawyki, trzymając się kilku zasad.

5 ważnych punktów

1. Jedz mniej, a częściej

Tłuszcz nie lubi regularnych małych posiłków, bo wtedy nie "dokarmiasz" go.

2. Unikaj tłustego mięsa i wędlin

Wystrzegaj się tłuszczów zwierzęcych. Zawarte w nich kwasy tłuszczowe szybko odkładają się! Nie rezygnuj z jedzenia tłustych ryb morskich (np. makrela, łosoś i śledź), jedz je 2-3 razy w tygodniu. Używaj 1-2 łyżki olejów roślinnych dziennie (rzepakowego, lnianego). To źródła zdrowych nienasyconych tłuszczów, które nie gromadzą się w tkance tłuszczowej.

Reklama

3. Postaw na warzywa i przyprawy

To najpotężniejsi pożeracze tłuszczu. Pierwsze (dzięki zawartości błonnika) utrudniają przyswajanie tłuszczów z posiłków. Drugie (przyprawy) wspomagają trawienie, usprawniają krążenie krwi, przyspieszają przemianę materii (zwłaszcza kapsaicyna zawarta w papryczce chilli).

4. Jedz dużo białka

Chudy nabiał, mięso, warzywa strączkowe to twoi sprzymierzeńcy w uciążliwej walce z tłuszczem. By strawić i przyswoić zawarte w tych produktach białko, organizm czerpie energię właśnie z tkanki tłuszczowej. Dlatego niekiedy mówi się, że białko "pożera tłuszcz".

5. Pij wodę

Bez niej niemożliwe jest właściwe spalanie tłuszczów. Dobrze nawodniony organizm pracuje sprawniej i szybciej, czerpiąc energię z tkanki tłuszczowej.

Więcej w serwisie:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?


Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy