Reklama

Reklama

Herbata dla przyszłych rodziców

Herbata marchewkowa z dnia na dzień zyskuje na popularności. Jest zdrowa, doskonale wpływa na cerę i można ją w łatwy sposób przygotować w domu. Poza tym ma jeszcze jedną zaletę, którą doceniają przyszli rodzice.

Przeprowadzone badania kliniczne wskazują, że marchew  ma znaczący wpływ na poprawę jakości spermy. Dzieje się tak przez beta-karoten. To on powoduje, że plemniki nie są ospałe, a ich ruchliwość wzrasta nawet do 10 proc. Dlatego przyszli rodzice powinni wprowadzić marchew do swojego menu. Marchewkowa herbata sprawdzi się doskonale.

Ten napój ma jeszcze inne zalety. Witamina A wpływa na poprawę jakości widzenia. Dlatego w pracy warto zrezygnować z kawy na rzecz  marchewkowego trunku.

Jak ją przygotować? 


Umyj marchew, obierz i zetrzyj na tarce. Następnie rozsyp ja na blasze wyłożonej papierem. Całość włóż do piekarnika rozgrzanego do 100 stopni C. Zimą można wykorzystać kaloryfer i rozłożyć marchew do wyschnięcia na papierowych talerzykach. 

Wysuszoną marchew wystarczy zapakować do lnianych woreczków lub ceramicznego pojemnika na herbatę. Teraz wystarczy trzy łyżeczki suchego warzywa  zalewać wodą o temperaturze 80 stopni C. 

Zobacz także:

ReklamaStyl.pl
Dowiedz się więcej na temat: marchew | plemniki | herbata | Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy