Reklama

Reklama

Jak nie przytyć zimą

​Czy nie ma żadnej metody, aby przetrwać ten najgorszy w roku okres? Otóż jest! Łatwo nie będzie, ale ze wszystkim można sobie poradzić. Z pomocą naszego redakcyjnego eksperta Piotra Wójcika i Moniki Prześlakowskiej, dietetyczki 4Faces, na pewno się uda.

Zasady żywienia 

Staraj się zwracać uwagę na to, co jesz, nie ulegaj zachciankom! Stosuj jogurt naturalny zamiast majonezu, unikaj cukrów! n Kanapka zjedzona w biegu nie zastąpi obiadu. Aby zmniejszyć apetyt, postaw na ciepłe dania. Zimne posiłki sprawiają, że organizm potrzebuje dodatkowej energii, aby się ogrzać. Sięgaj także po ciepłe napoje oraz aromatyczne przyprawy, np. cynamon, imbir czy kardamon.  

Pamiętaj o witaminach! Witaminę C, która jest niezbędna w okresie przeziębień, znajdziesz w pietruszce, papryce, mrożonych owocach jagodowych i cytrusach. Dobrym jej źródłem będą również kiszonki, które dostarczą też probiotyków odbudowujących jelita. A zdrowe jelita to szczupła figura i wielki uśmiech!

Reklama

Ruch to podstawa 

To łatwiejsza część planu. Teraz trzeba się trochę poruszać, bo sama dieta nie wystarczy. Wszystko jest w twojej głowie - zmuś się, aby wstać z wygodnego fotela. n Na początek bez szaleństwa - idź na spacer, wybierz schody zamiast windy, wróć do domu pieszo, wysiadając przystanek wcześniej. Za tydzień wskoczymy na wyższe obroty!

PIOTR WÓJCIK 

Zobacz także:


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy