Reklama

Jak stawić bańki?

​Nie odstawiaj baniek do lamusa. Działają nie tylko na przeziębienie, ale także uśmierzają bóle reumatologiczne i neurologiczne.

Zabieg może uchronić przed rozwojem infekcji przeziębieniowej, wspomagać leczenie zapalenia oskrzeli czy astmy. Złagodzi rwę kulszową. Warto sięgnąć po nie w stanach zapalnych pęcherza moczowego i jajników. Złagodzą też astmę, dolegliwości żołądkowo-jelitowe i nerwicę.

Jak to działa?

Zabieg powoduje silne przekrwienie tkanek. Krwinki są traktowane przez organizm jako ciała obce, układ odpornościowy mobilizuje się więc i zaczyna wytwarzać przeciwciała. Stawianie baniek powoduje też rozluźnienie napiętych mięśni i powięzi, co sprzyja regeneracji stawów i uwalnia od bólu. Po zabiegu jesteś zrelaksowana, poprawia się twój nastrój i sen.

Co przygotować?

Potrzebny będzie drut o długości około 15 cm. Na jego koniec nawiń wacik. Bańki przed stawianiem umyj w ciepłej wodzie. Plecy, klatkę piersiową, biodro czy bark chorego posmaruj wazeliną czy oliwką, by bańki lepiej się przyssały.

Na kaszel

Postaw od 20 do 30 baniek - na plecach i po obu stronach kręgosłupa, na boczkach i tuż pod ramionami. Chory powinien leżeć na brzuchu. Następnie, po obróceniu go na plecy, stawiaj je na piersiach, poniżej obojczyków (omiń okolicę serca). Gdy postawisz wszystkie, otul chorego kołdrą, by utrzymać ciepło. Bańki zdejmij po 15 lub 20 minutach. Nigdy ich nie zrywaj, tylko delikatnie naciskaj skórę u ich podstawy, a same odpadną.

Na rwę kulszową i barkową

Postaw bańki wzdłuż przebiegu nerwu kulszowego (od pasa przez pośladek, bok uda i kolana aż do kostki pod łydką). Zabieg powtarzaj co trzy dni, aż bóle ustąpią. W przypadku rwy barkowej stawiaj bańki wokół barku i na ramieniu.

Na ból gardła, trawienie, zapalenie pęcherza

Gdy boli gardło, czujesz powiększenie migdałka, masz chrypkę, przykładaj bańki wysoko, po obydwu stronach szyi (po 2 z każdej strony). W przypadku problemów trawiennych warto stawiać je wzdłuż kręgosłupa - po obu jego stronach (można też na brzuchu poniżej splotu słonecznego). Gdy atakuje cię zapalenie pęcherza, stawiaj bańki na podbrzuszu, po obu bokach. W terapii zaburzeń pracy jajników (również niepłodności) bańki są zalecane 3 cm poniżej pępka oraz w pachwinach, po wewnętrznej stronie ud.

Dla kogo niewskazane?

Dla chorych na anemię, z kruchymi naczyniami krwionośnymi, zaburzeniami krzepliwości krwi, niewydolnym układem krążenia, nowotworami.

Na żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama