Reklama

Reklama

Jak uniknąć przeziębienia?

Jesień nie rozpieszcza. Teraz szczególnie łatwo o infekcję. Jak się przed nią ustrzec? Jest kilka prostych sposobów na podniesienie odporności.

Zimne, deszczowe dni zazwyczaj powodują falę przeziębień. Nie chcesz, żeby choroba cię dopadła? Możesz się przed nią ustrzec! Pamiętaj jednak, że musisz działać długofalowo, doraźne środki ostrożności to za mało.

Moda na cebulkę Rano jest zimno, a po południu wychodzi słońce - jak się ubrać? Na cebulkę! Załóż kilka warstw ubrań, tak żeby w razie potrzeby móc coś zdjąć. Warto też nosić małą parasolkę w torebce, nawet jeśli rano jest pogodnie.

Przypraw to! Jesienią i zimą warto sięgać po potrawy z dodatkiem cebuli, czosnku czy imbiru. Naturalne antybiotyki rozgrzewają i działają bakteriobójczo. Dzięki temu nie pozwalają infekcjom się rozwijać. 

Reklama

Czapka na głowę Kiedy temperatura spada poniżej 10 st. C - załóż czapkę. Gdy wieje, warto po nią sięgać nawet przy wyższych temperaturach. Nakrycie głowy chroni uszy i zatoki. Pamiętaj też o ciepłych butach!

Gdy natura zawiedzie Kiedy poczujesz, że mimo wszystko dopadło cię przeziębienie, sięgnij po leki bez recepty, nie czekaj, aż przeziębienie przerodzi się w chorobę. Lepiej spędzić w łóżku 3 dni, niż tydzień.

Rozgrzej się Przemarzłaś? Po powrocie do domu zaparz herbatę z miodem i cytryną, możesz też dodać cienki plasterek imbiru. Najlepiej rozgrzewają napar z lipy i herbatka malinowa. Okryj się kocem i załóż ciepłe skarpety.

Marta Lewandowska

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy