Reklama

Kuracje na grypę i przeziębienie

Aby jak najrzadziej leczyć infekcje bakteryjne antybiotykami (przed ich zbyt częstym stosowaniem ostrzegają nie tylko lekarze, ale też Światowa Organizacja Zdrowia) możesz próbować pokonać infekcję, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy.

Warto wypróbować każdy sposób, by sprawdzić, który na ciebie działa najlepiej. Działaj od razu, nie bagatelizuj pierwszych objawów ("to tylko katar czy kaszel"). Połóż się do łóżka na 1-3 dni i wzmacniaj organizm imbirem, czosnkiem, oregano, chrzanem, miodem 3-4 razy dziennie.

Miód, cytryna, imbir

Imbirowy napar z miodem pomoże w trakcie infekcji (przeziębienie, grypa), jak i profilaktycznie, na wzmocnienie. Kawałek świeżego imbiru zetrzyj na tarce, zalej szklanką wrzątku, odstaw do zaparzenia. Gdy napar przestygnie, dodaj łyżeczkę miodu i soku świeżo wyciśniętego z cytryny. Pij 2 razy dziennie.

Reklama

Masło chrzanowe

Świeżo starty (na małych oczkach) kawałek chrzanu połącz z masłem, drobno posiekaną natką pietruszki i odrobiną soli. Tak przygotowanym masłem posmaruj pieczywo, jedz je 2-3 razy dziennie podczas infekcji.

Kąpiel

Gdy tylko bierze cię przeziębienie, przygotuj ciepłą kąpiel o temperaturze wody 37-39°C. Do wanny wypełnionej wodą dodaj kilka kropli olejku eukaliptusowego lub olejku drzewa herbacianego (zwalczają bakterie i wirusy). Odpoczywaj i wdychaj nosem, wydychaj ustami. 

Bańki

Gumowe czy szklane, stawiane za pomocą pompki są równie skuteczne, jak bańki na gorąco. Można je stawiać co dwa dni. Na przeziębienie stawia się je na plecach i bokach klatki piersiowej, w miejscach wskazanych w instrukcji dołączonej do opakowania baniek. Nie należy stawiać baniek, gdy masz wysoką gorączkę.

Skarpetki

 Na noc  włóż w skarpetki kilka plasterków obranego surowego ziemniaka, nie owijaj ich folią. To stary sposób na infekcję w początkowej jej fazie. Gdy chcesz naturalnie obniżyć gorączkę, taki sam okład z octu jak robi się na czoło, zrób na stopy, załóż skarpetki i idź spać.


Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy