Reklama

Mięśnie Kegla. Ćwicz je przy nietrzymaniu moczu

To najlepsze zabezpieczenie nie tylko przed nietrzymaniem moczu, ale i wypadaniem macicy. Aby przyniosły oczekiwany efekt, ćwicz 2–3 razy dziennie. Po 3 miesiącach poczujesz poprawę.

Zlokalizuj mięśnie dna miednicy. Usiądź na krawędzi krzesła, nogi ustaw w lekkim rozkroku. Następnie w tej pozycji spróbuj napinać mięśnie w okolicy cewki moczowej i odbytu. Możesz wyobrazić sobie, że chcesz wciągnąć piłeczkę do miednicy. Mięśnie, które się napinają, to właśnie mięśnie dna miednicy, czyli Kegla.

Napinaj i rozluźniaj. Zlokalizowane mięśnie napnij, policz do 5 i rozluźnij, również licząc do 5. Zrób 20 takich powtórzeń. Pamiętaj, że podczas zaciskania mięśni Kegla mięśnie brzucha, ud i pośladków powinny być rozluźnione. Ważna jest też kontrola oddechu podczas ćwiczeń. Mięśnie zaciskaj podczas wdechu, a rozluźniaj na wydechu. Ćwiczyć możesz stojąc, ale wygodniej jest to robić siedząc na dużej gumowej piłce, w lekkim rozkroku.

Reklama

Ćwicz codziennie. Aby ćwiczenia przyniosły efekty, musisz wykonywać je codziennie. Najlepiej 3-4 razy w ciągu dnia. Pierwsze rezultaty odczujesz po miesiącu.

***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy