Reklama

Reklama

Można złagodzić ból, gdy masz półpaśca

W chorobie tej na skórze pojawiają się pęcherzyki, które pękają i sączy się z nich wydzielina. Są bardzo bolesne. Ulgę przyniosą kąpiele, przemywania, okłady.

Osuszająca kąpiel

Możesz ją zrobić z dodatkiem mączki kukurydzianej lub sody oczyszczonej. Napuść do wanny ciepłą wodę i wsyp 1,5 szklanki sody oczyszczonej. Kąpiel powinna trwać 20 minut. Do mycia ciała nie używaj mydła. Nie spłukuj ciała, tylko je osusz.

Płukanka przeciwbakteryjna

Jeśli skóra wokół pęcherzyków jest zaczerwieniona, namocz wacik w nierozcieńczonej wodzie utlenionej 1,5 proc. i przemywaj chore miejsca dwa razy dziennie. Woda utleniona działa antybakteryjnie. Złagodzi stan zapalny i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii.

Okłady przeciwbólowe

Ból złagodzą zimne okłady. Zamocz gazę lub czysty ręcznik w zimnej wodzie, porządnie wyciśnij i przykładaj przez 10-15 minut do chorego miejsca. Takie okłady rób trzy-cztery razy dziennie. Zrób maść z aspiryny i czystej wódki: na spodeczku rozgnieć na proszek dwie tabletki aspiryny i dodaj dwie łyżki alkoholu, wymieszaj. Miksturę nakładaj wacikiem 4-5 razy dziennie na chore miejsce. 

Reklama

Osłaniający opatrunek

Najlepiej sprawdza się jałowa gaza. Osłoń nią pęcherzyki i przyklej plastrem. Dzięki temu nie będą drażnione przez ubranie i szybciej się zagoją. 

Zobacz także:


Rewia
Dowiedz się więcej na temat: półpasiec | choroby | Styl.pl | medycyna | badania | wysypka

Reklama

Reklama

Reklama