Reklama

Reklama

Naturalne pasty do zębów

Jak pozbyć się osadu z zębów zanim zmieni się w kamień? Usuwanie żółtego lub brązowego osadu z kawy, herbaty, papierosów jest ważne, by z czasem nie zamienił się w twardy kamień nazębny, którego dużo trudniej się pozbyć.

Domowa pasta bez chemii

Weź 5 goździków i roztłucz je na proszek (możesz użyć moździerza, tłuczka do ziemniaków albo zmielić je w młynku). Następnie 2 łyżki oleju kokosowego wymieszaj z łyżką sody oczyszczonej. Dodaj kropelkę olejku szałwiowego. Dodaj proszek z goździków. Dokładnie wymieszaj składniki do uzyskania gładkiej konsystencji. Stosuj pastę 2 razy dziennie. 

Użyj skórki od banana

Ma minerały i witaminy, które tak współdziałają że sobą, że mogą rozjaśnić szkliwo zębów. Po umyciu zębów weź kawałek świeżej skórki dojrzałego banana. Pocieraj miejsca z osadem na zębach wewnętrzną stroną skórki przez ok. 3 minuty. Zabieg powtarzaj rano i wieczorem przez tydzień.

Reklama

Sięgnij po wodę utlenioną lub sodę

Zmocz dobrze szczoteczkę i nanieś na nią 3 krople wody utlenionej. Szczotkuj zęby ok. 3 minuty 1-2 razy w tygodniu. Dwa razy w tygodniu przepłucz buzię sodą oczyszczoną - rozpuść łyżeczkę sody w ½ szklanki ciepłej wody. 

Aby wiedzieć, które miejsca na zębach są słabo doczyszczane, zrób prosty test. Kup w aptece tabletki do wybarwiania płytki nazębnej. Po umyciu zębów rozprowadź preparat, wypłucz buzię wodą i odczekaj chwilę. Źle myte powierzchnie zębów zabarwią się na czerwono. Wiesz już, gdzie musisz przyłożyć się bardziej do szczotkowania. Pamiętaj, że lepiej używać szczoteczki z mniejszą główką, np. łatwiej nią wyczyścić tylne zęby.

Zobacz także: 

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: pasta | zeby | banany

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama